Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lietuvos šokėjų laimėjimai Slovakijoje, Vokietijoje, Rumunijoje ir Lenkijoje: viskas vos per kelias pastarąsias dienas!

Lietuvos šokėjai nenustoja stebinti ir skinti vieną pergalę po kitos. Šios savaitės pradžioje net iš kelių užsienio šalių – Slovakijos, Vokietijos, Rumunijos, Lenkijos – ir vėl grįžtama su medaliais.

Bene labiausiai sportinių šokių gerbėjus pradžiugino Simono Seikausko ir Liucijos Norušaitės (iš Panevėžio „Rumbos“ ir Kauno „Sūkurio“) pasiekimas. Duetas dalyvavo standartinių šokių parodomosios programos Europos čempionate Slovakijoje ir tapo vicečempionais – iškovojo sidabro medalius.

S. Seikauskas ir L. Norušaitė – pa … programos Europos vicečempionai

Parodomosios programos varžybos nuo įprastų skiriasi tuo, kad kiekviena dalyvaujanti pora iš anksto paruošia savo šokį, į kurį privalo įtraukti visus penkių programos šokių (šiuo atveju – lėto valso, tango, Vienos valso, lėto fokstroto ir kvikstepo) elementus; sportininkai taip pat patys iš anksto pasirenka muziką, tokiu būdu choreografija ir muzika itin dera. Negana to, parodomosios programos varžybose poros gali naudoti daugiau choreografijos elementų – leidžiami pakėlimai.

Šio čempionato auksas Slovakijoje atiteko šeimininkams – Matejui Štec ir Jelenai Popovai, bronza – sportininkams iš Čekijos Vitui Domoradui ir Simonai Tejčovai. Į čempionato finalą taip pat pateko Italijos, Vengrijos, Izraelio, Ukrainos sportininkai.

Į Lenkijoje vykusias tarptautines varžybas buvo išvykusi ir šiandien penkioliktąjį gimtadienį švenčianti breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka. Kaip galima buvo tikėtis, D. Banevič tapo šių varžybų suaugusiųjų merginų grupės nugalėtoja ir į Lietuvą sugrįžo ne tik su prizais, bet ir sudalyvavusi breiko seminaruose, įgijusi naujų patirčių.

Tuo tarpu jaunių amžiaus grupės (14 – 15 metų) sportinių šokių šokėjai Vokietijoje dalyvavo šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionate. Čia abi Lietuvai atstovavusios poros pateko į čempionato pusfinalį: Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (iš Vilniaus „DaVi“) užėmė 10-ąją vietą, o Kristupas Mlinskas ir Emilija Ulčinaitė (iš Klaipėdos „Žingsnio“) – 12-ąją. Iš viso jaunių pasaulio čempionate dalyvavo 66 duetai iš 34 valstybių.

Jauniai puikiai pasirodė pasaulio čempionate Vokietijoje

Suaugusieji šokėjai – Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė bei Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė – po savaitės vėl keliavo į Rumuniją. Vos kelioms dienoms praėjus po Europos standartinių šokių čempionato, Bukarešte vyko pasaulio reitingo varžybos. E. ir I. Sodeikos dideliu balų skirtumu tapo standartinių šokių programos nugalėtojais, o E. ir I. Baltaragiai finale iškovojo 6-ąją vietą. 

E. ir I. Sodeikos bei E ir I. Baltaragiai vėl žibėjo Rumunijoje

Pasaulio reitingo varžybose Vokietijoje ir Slovakijoje medalius taip pat iškovojo jauniai, jaunimas ir senjorai. Auksą parveža jauniai Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus „MJ sportinių šokių akademija“), senjorai Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus „Ratuto“), sidabrą ir bronzą – jaunimo šokėjai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos „Žingsnis“ ir Vilniaus „Ratuto“), dar vieną sidabrą – suaugusieji S. Seikauskas ir L. Norušaitė, bronzą – senjorai Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno „Kaspinas“).

Pasaulio reitingo varžybos vyko ne tik užsienyje, jos buvo surengtos ir Lietuvoje. Paskutinės šio sezono sportinių šokių varžybos mūsų šalyje suorganizuotos Kėdainiuose. Daugelis šokėjų čia varžėsi dėl Lietuvos reitingo taškų, tačiau jauniai II ir jaunimas turėjo galimybę padidinti ir pasaulio reitingo taškų kraitį. 

Kėdainiuose įvyko pasaulio reitingo varžybos jaunimui ir jauniams

Šių kategorijų tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programų nugalėtojais pasaulio reitingo varžybose tapo Lietuvos sportininkai: Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio „Rumba“ ir Kauno „Sūkurys“), Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus „Ratuto“), Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno „Kaspinas“), Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus „Šokio technikos akademija“).

Nors sportinių šokių varžybų sezonas Lietuvoje baigėsi, tačiau birželio mėnesį dar vyks didelis tarptautinis hiphopo turnyras Šiauliuose, o daugelis šokėjų birželio mėnesį dar keliaus į tarptautinius turnyrus užsienyje.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...