Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Lietuvos vyrai pasiekė įspūdingą pergalę šachmatų olimpiadoje

Batumyje (Gruzija) tęsiasi svarbiausios komandinės šachmatų varžybos – pasaulinė olimpiada, kurioje dalyvauja Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės. Ketvirtame ture Lietuvos vyrų rinktinė patiesė galingą šeimininkų rinktinę, o moterys sutriuškino kroates.Lietuvos pergalė prieš Gruziją susilaukė viso šachmatų pasaulio dėmesio. Ne tik dėl rezultato, bet ir dėl įspūdingo tarptautinio didmeistrio (GM) Šarūno Šulskio pasirodymo prieš varžovų lyderį GM Baadurą Jobavą. Juodais žaidęs Š.Šulskis oponentą nustebino jau pirmuoju ėjimu, į 1. B3 atsakęs a5. Visos partijos metu itin kūrybiškai žaidęs Lietuvos didmeistris vertė B.Jobavą spręsti sudėtingas problemas ir galiausiai varžovai neišlaikė bei šiurkščiai suklydo.

Nuotraukoje Šarūnas Šulskis.

„Porą valandų prieš partiją, kaip įprasta, į mano kambarį užėjo komandos kapitonas Laimutis Šolys ir paklausė, kaip sekasi ruoštis. Pasakiau jam, kad 1.b3 atveju ruošiuosi siųsti pirmyn kraštinį pėstininką, „kad varžovai nemanytų, jog esame labai įsitempę“. Laimutis palingavo galvą, bet man nieko nedraudė, – įspūdžiais dalijosi Š.Šulskis. – Partijos metu man teko nemažai aukoti, medžiojant B.Jobavos karalių. Pralaimėti nebijojau, bet norėjau, kad varžovui tai būtų ne saldi, bet karti pergalė. Sukelti kuo daugiau baimės, išgąsčio. Manau, kad Baaduro komandos draugams, nepaisant to, kad Džobava turėjo bokštą viršaus, buvo neramu, kad jis yra smarkiai puolamas ir atakuojamas. Tai galėjo turėti įtakos kitoms partijoms, ypač Mališausko – Jojua, kur juodais žaidęs ir galingą kompensaciją už kokybę turėjęs D.Jojua persistengė ir nesuvaldęs visų galimybių, nuvairavo į griovį.“Partijos pabaigoje, net ir turėdamas bokštu mažiau Š.Šulskis jautėsi ramus. „Esant rezultatui 2:1 Lietuvos naudai, mūsų partijoje su Jobava sprendėsi mačo likimas. Tačiau aš buvau daug ramesnis už Baadurą, nes blogiausiu atveju mačas galėjo baigtis lygiosiomis. Baaduras dar žūtbūt bandė padėti komandai, degino savo laiką, iš pradžių juo susilygino su manimi ir taip aš atgavau tą 40-45 min. deficitą, kurį buvau investavęs į taktines komplikacijas. Vėliau ėmė laiku netgi atsilikti nuo manęs. Tirpstant laikui, jau sunkioje padėtyje jis padarė lemiamą klaidą ir gavo matą.“

Antrą tašką Leituvos komandai atnešė Lietuvos čempionas TD Vidmantas Mališauskas, atlaikęs GM Davito Jojua (2590) atakas. IM Tomas Laurušas lygiosiomis sužaidė su GM Mikheilu Mchedlishvili (2607), o Titas Stremavičius atsilaikė prieš natūralizuoto bulgaro Ivano Čeparinovo (2715) spaudimą, o Lietuvos rinktinė šventė įspūdingą pergalę 3:1.Penktoje partijoje vyrų rinktinės laukia dar grėsmingesnis oponentas – Olandija. Pvyzdžiui, Š.Šulskis susitiks su vienu perspektyviausių jaunų šachmatininkų Anishu Giri, kuris yra septintas pagal reitingą pasaulyje (2780), o Pauliaus Pultinevičiaus laukia ilgametis olandų lyderis Loekas van Wely (2642).

Puikiai sužaidė ir Lietuvos moterų rinktinė, 4:0 sutriuškinusi Kroatijos komandą. Pergales iškovojo IM Deimantė Daulytė, WIM Salomėja Zaksaitė, WIM Daiva Datytė ir Guoda Perminaitė.Penktoje partijoje lietuvaitės susitinka su Šveicarija.Olimpiadoje žaidžiamos 11 partijų. Komandą sudaro penki šachmatininkai. Rinktinės treneris prieš kiekvieną partiją sprendžia, kuris žaidėjas bus atsarginis.Vyrų turnyre dalyvauja 185, moterų – 151 komanda.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...