Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„FM99″ žurnalistė LŽS apdovanota už nuopelnus žurnalistikai (ATNAUJINTA pokalbiu su LŽS pirmininku D. Radzevičiumi)

4Savaitgalį Vilniaus Rotušėje vykusiame Lietuvos žurnalistų sąjungos XVI suvažiavime už svarų indėlį puoselėjant ir stiprinant žurnalistų bendruomenę apdovanota radijo stoties FM99″ žurnalistė Vilija Kvedaraitė – Ramanauskienė. Jai, kartu su kitais dešimčia kolegų įteiktas medalis Už nuopelnus žurnalistikai”.

Kas ketverius metus vykstančiame Žurnalistų sąjungos suvažiavime susirinkusius per du šimtus delegatų sveikino šalies ir sostinės vadovai, susijusių organizacijų atstovai. Žurnalistų bendruomenė kelia svarbius klausimus, priima rezoliucijas dėl tolimesnės veiklos, tvirtina kelerių metų veiklos ataskaitą ir renka savo pirmininką ketverių metų kadencijai. Juo ketvirtą kartą išrinktas Dainius Radzevičius.

Suvažiavime rengiamoje diskusijoje „Žurnalisto vaidmuo Lietuvos žiniasklaidos rinkoje“ dalyvavo ir Regioninių radijo stočių asociacijos bei radijo stoties FM99″ vadovas Liudas Ramanauskas. Suvažiavime priimta ne viena rezoliucija – Dėl visuomenės informavimo savitvarkos stiprinimo”, Dėl žurnalistikos etikos” ir Dėl valdžios įtakos nepriklausomai žiniasklaidai”.

50LŽS ypač daug dėmesio skiria etiškos ir profesionalios žurnalistikos skatinimui ir masinės komunikacijos priemonių savireguliacijos stiprinimui. Šiuo metu organizacija vienija daugiau nei tūkstantį profesionalių žurnalistų iš skirtingų žiniasklaidos priemonių, regionų ir žurnalistikos sričių. Pagrindiniai organizacijos tikslai – ginti žurnalistų teises ir laisves, gerinti darbo ir gyvenimo sąlygas, garantuoti profesinės etikos normų laikymąsi, rūpintis žurnalistų mokymu, siekiant šių tikslų aktyviai dalyvauti šalies ir tarptautinių organizacijų veikloje.

LŽS istorija siekia 1922 metus, kuomet kovo 11 dieną buvo įkurta bendra Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjunga. Tuomet pirmuoju pirmininku tapo Juozas Tumas Vaižgantas. Į atskirą periodinės spaudos darbuotojų organizaciją Lietuvos žurnalistų sąjungos pavadinimu perorganizuota 1929 metų kovo 22 d. Kaune. Todėl šiemet rengiant XVI-ąjį LŽS suvažiavimą bus švenčiamas ir LŽS veiklos 85 metų jubiliejus.

LŽS pirmininu išrinktas Dainius Radzevičius FM99″ eteryje dalijosi įspūdžiais iš suvažiavimo.

39-1

 

 

15

Nuotr. J. Marčiulaitienė

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).