Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

LIONS kviečia atlikti testą ir per 1 min. sužinoti savo diabeto rizikos laipsnį

LIONS klubai susivienijo ir kartu su Tarptautine diabeto federacija šiandien, lapkričio 14 dieną, minint Pasaulinę diabeto dieną, patikrins mažiausiai 1 milijoną pasaulio gyventojų dėl galimos rizikos susirgti II tipo diabetu.
Diabetu serga vienas iš 11 žmonių, o vienam iš 2 sergančiųjų ši liga dar nediagnozuota. Skatindama diabeto prevenciją, didžiausia pasaulyje klubinė labdaros organizacija LIONS su Tarptautine diabeto federacija sukūrė paprastą testą internete ir kviečia per 1 minutę sužinoti, ar žmogui yra pavojaus susirgti diabetu per artimiausius 10 metų.
Kam nepatogu diabeto riziką įsivertinti internetu, Lietuvos LIONS klubai kartu su Lietuvos diabeto asociacija kviečia pasitikrinti lapkričio 20 dieną Vilniuje vyksiančios konferencijos „Cukrinis diabetas ir šeima“ metu.

„Diabetas vadinamas „gero gyvenimo“ bėda – didžiulio masto ir sparčiausiai auganti problema, jau vadinama epidemija. Diabeto gydymas šeimai yra brangus. Todėl čia būtina labdaros organizacijų pagalba, tad LIONS organizacija išsikėlė diabetą kaip vieną iš prioritetinių pastarojo meto paramos krypčių visame pasaulyje. Diabeto prevencijos kryptimi dirba ir 34 Lietuvoje veikiantys LIONS klubai“, – sako Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Almantas Pėstininkas.

Almantas Pėstininkas LIONS gubernatorius

Iš diabeto išsivysto širdies, regėjimo ir kitos ligos, o ankstyva ligos diagnozė ir gydymas padeda išvengti ar atitolinti visą gyvenimą lydinčias komplikacijas. „Todėl visas pasaulis dabar didelį dėmesį skiria diabeto švietimui ir prevencijai, ir LIONS klubai praktiškai visose šalyse vykdo diabeto prevencijos programas“, – sako A. Pėstininkas.
Diabeto rizikos veiksniai gali būti šie: nutukimas ar antsvoris, judėjimo stoka, anksčiau nustatytas gliukozės tolerancijos sutrikimas, nesubalansuotas maitinimasis, vyresnis negu 40 metų amžius, per didelis kraujospūdis ar cholesterolis, artimi giminės serga diabetu, moterims nustatytas nėštumo diabetas ir kt.
Diabeto požymiai: dažnas šlapinimasis; besaikis troškulys; didėjantis alkis; svorio mažėjimas; nuovargis; negebėjimas susikaupti ar išlaikyti dėmesį; suprastėjusi rega; vėmimas ir skrandžio skausmai (dažnai painiojami su gripu); plaštakų ir pėdų dilgčiojimas ar nejautrumas; neryškus matymas; dažnos infekcijos; blogai gyjančios žaizdos. Sergantiesiems II tipo diabetu šie požymiai gali būti neryškūs arba jų žmogus gali iš viso nejausti. Jei I tipo diabetas diagnozuojamas pavėluotai, tai gali lydėti rimtas neįgalumas ar mirtis.

Apie LIONS
LIONS yra didžiausia visuomeninė klubinė organizacija pasaulyje, savo veiklą pradėjusi Čikagoje 1917 m. Šiandien LIONS judėjimas vienija daugiau kaip 1,4 milijono žmonių, kurie priklauso 48 tūkst. klubų 202-jose pasaulio šalyse. Tarp jų – 34 Lietuvos LIONS klubai su daugiau kaip 670 narių. LIONS judėjimas – tai pagalba bendruomenėms, parama žmonėms, kuriems labiausiai jos reikia, lyderių ugdymas, bendravimas ir bendradarbiavimas. Pačios didžiausios pasaulyje filantropinės organizacijos veikla labai plati. LIONS aktyviai remia ir finansuoja net keletą strategines tarnystės žmonėms programų: pagalba turintiems regėjimo negalią (Sight First), jaunimo ugdymo programa (LIONS QUEST), pagalba nuo stichinių nelaimių, humanitarinė pagalba vargstantiems, diabeto programa, pagalba kenčiantiems nuo bado, aplinkosaugos programa, pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.Pernai Lietuvos LIONS klubai suteikė paramos už daugiau kaip 1 mln. eurų. Šis skaičius kasmet auga.

Daugiau informacijos:
Daiva Grikšienė, Lietuvos LIONS klubų asociacijos I-oji vicegubernatorė, tel. 8 615 61515

Diabeto rizikos testo nuoroda internete: https://www.idf.org/type-2-diabetes-risk-assessment/?utm_source=lionsclubs.org&utm_medium=landing-page&utm_campaign=wdd

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...