Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Litesko“ prašo teismo priteisti kompensaciją iš Alytaus savivaldybės

Alytų šildanti bendrovė „Litesko“ trečiadienį Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje byloje su Alytaus miesto savivaldybe ir „Alytaus šilumos tinklais“ pateikė priešieškinį. Bendrovė prašo teismo iš Alytaus miesto savivaldybės ir „Alytaus šilumos tinklų“ priteisti 34 mln. eurų kompensaciją. Kompensacijos prašoma už investicijas, kurias „Litesko“ vykdė remdamasi su savivaldybe sudarytais susitarimais, kuriuos savivaldybė ir „Alytaus šilumos tinklai“ siekia nutraukti ankščiau laiko.

„Apmaudu, kad Alytuje turime varstyti teismų duris, o ne dirbti savo darbą. Deja, neturime kito pasirinkimo ir esame priversti išdėstyti savo sąlygas tam atvejui, jeigu bendradarbiavimas su savivaldybe nutrūktų“, – teigė „Litesko“ generalinis direktorius Aleksanderis Hastis (Alexander Husty).

Bendrovė prašo teismo iš Alytaus miesto savivaldybės ir „Alytaus šilumos tinklų“ priteisti 34 mln. eurų kompensaciją. (Pixabay.com nuotr.)

Teismų procedūras pradėjusi Alytaus miesto savivaldybė ir „Alytaus šilumos tinklai“ reikalauja, kad „Litesko“ paliktų Alytaus šilumos ūkį anksčiau nei numatyta šalių sudarytomis sutartimis. „Litesko“ Alytuje dirbo pagal šilumos ūkio modernizavimo ir nuomos sutartis, pasirašytas 2001-2016 metams. 2005 metais bendradarbiavimo sutartis buvo pratęsta iki 2026 metų.

Konkurencijos taryba pripažino, kad būtent savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą pasirašydama papildomas sutartis, kurios prailgino šilumos ūkio nuomą ir suteikė papildomų investicijų, leidžiančių mažinti šilumos kainą. „Litesko“ šių sutarčių pagrindu jau atliko reikšmingų investicijų ir įvykdė kitų čia numatytų įsipareigojimų.

Trečiadienį teismui pateiktu priešieškiniu „Litesko“ prašo taikyti restituciją. Bendrovė siekia susigrąžinti atliktų investicijų dalį, kuri neatsipirks per šilumos kainą, jei sutartys bus nutrauktos anksčiau laiko. „Litesko“ prašo grąžinti savivaldybei mokėtą paramą, kuri buvo numatyta pagal šilumos ūkio nuomos pratęsimo sutartį. Įmonė siekia atgauti ir šilumos tarifo nuolaidas, kurias pagal pratęsimo sutartį taikė Alytaus šilumos vartotojams.

Savo ieškiniu Alytaus miesto savivaldybė yra pareiškusi norą veltui perimti „Litesko“ priklausančią biomasės elektrinę.

„Litesko“ pastatė jėgainę Alytaus miesto savivaldybės prašymu. Ši investicija nebuvo įtraukta į šilumos ūkio nuomos sutartį, nes savivaldybė pasirinko kitą verslo modelį, užtikrinantį papildomų investicijų pritraukimą ir grąžą. Jėgainės statybų sutartyje buvo numatyta, kad „Litesko“ valdys elektrinę šilumos ūkio nuomos sutarties metu ir jai pasibaigus 2026 metais. Numatyta, kad pasibaigus sutarčiai „Litesko“ veiks kaip nepriklausomas šilumos gamintojas, jei sutarties šalys nesusitars kitaip.

Alytaus biomasės elektrinė nuosavybės teise priklauso įmonei „Litesko“. Jei teismas nuspręstų, kad įmonė Alytaus mieste turi nutraukti veiklą ir perduoti šildymo įrenginius bei elektrinę įmonei „Alytaus šilumos tinklai“, „Litesko“ prašo už jėgainę priteisti 25 mln. eurų kompensaciją iš Alytaus miesto savivaldybės. Tokią elektrinės vertę nustatė tarptautiniai vertintojai.

Bendra įmonės prašoma kompensacijos suma sudaro 34 mln. eurų: 25 mln. eurų už elektrinę ir 9 mln. eurų už investicijas.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...