Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Litgrid” ir ABB pasirašė istorinę sutartį

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid” ir pasaulinė technologijų įmonė ABB pasirašė sutartį dėl nuolatinės srovės intarpo su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos Alytuje rangos darbų.

Sutarties vertė – 288 mln. litų. Preliminari Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinamo „LitPol Link” projekto vertė – 1 281 mln. litų.

Nuolatinės srovės intarpas yra svarbiausias elektros jungties „LitPol Link” įrenginys. Jis bus statomas šalia Alytaus transformatorių pastotės. Statybos darbai prasidės kitų metų pavasarį ir bus užbaigti 2015 m. gruodį. Pradėjus šiuos darbus tuo pat metu bus statoma ir „LitPol Link” jungties aukštos įtampos elektros perdavimo linija bei rekonstruojama Alytaus pastotės 330 kV skirstykla. Elektros jungtis bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.

Pasak Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid” generalinio direktoriaus Virgilijaus Poderio, nuolatinės srovės intarpo statybos – labai svarbus žingsnis įgyvendinant „LitPol Link” elektros jungties projektą.

Prieš ketverius metus prasidėję tarpsisteminės jungties projektavimo darbai įgauna realų pavidalą. „LitPol Link” jungties nuolatinės srovės intarpas bus pirmasis tokio tipo įrenginys Baltijos valstybėse.Elektros jungtis „LitPol Link” pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras bei Lietuvai, Latvijai ir Estijai atidarys vartus į Vakarų Europos elektros rinką„, – po sutarties pasirašymo sakė V. Poderys.

500 megavatų nuolatinės srovės intarpas yra 100 metrų pločio ir 350 metrų ilgio unikalus, pagal specialų užsakymą kuriamas įrenginys. Pagal šiandien pasirašytą sutartį ABB parengs nuolatinio srovės intarpo su skirstykla techninį projektą, atliks visus reikalingus tyrimus, atveš ir sumontuos įrenginius, išbandys ir paleis juos eksploatacijai. Nuolatinės srovės intarpas bus sudedamoji tarpsisteminės elektros jungties „LitPol Link” dalis.

ABB patirtis plėtojant aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) technologijas, pripažįstamas vienomis pažangiausių pasaulyje, leido pateikti geriausią pasiūlymą „LitPol Link” jungties nuolatinės srovės intarpo sprendimui„, – sako Brice Koch, ABB Energetikos sistemų padalinio vadovas. Beveik prieš 60 metų HVDC technologijas pradėjusi vystyti ABB yra pasaulinis lyderis šioje srityje. č®monė įgyvendino apie 90 HVDC projektų, kurių elektros perdavimo pajėgumai viršijo 95 tūkst. megavatų.

Elektros energiją nuolatinės srovės intarpu bus galima perduoti iš Lietuvos į Lenkiją arba iš Lenkijos į Lietuvą. č®renginyje elektros srovei pakitus iš kintamos į nuolatinę ir iš nuolatinės vėl atgal į kintamą įtampa bus keičiama iš 400 kilovatų į 330 kilovatų ir atvirkščiai. Tai reikalinga todėl, kad Lietuvoje ir Lenkijoje yra skirtingos elektros perdavimo sistemos. Keičiant įtampą nuolatinės srovės intarpassuderins elektros perdavimą tarp dviejų nesinchronizuotų- kontinentinės Europos, kurioje yra Lenkija, ir IPS/UPS, kurioje yra Baltijos šalys – elektros sistemų. Naudojantis elektros jungtimi „LitPol Link” per Lenkiją bus galima prekiauti su Europa: importuoti ir eksportuoti elektros energiją.

„Litgrid” įgyvendina strateginius Lietuvos elektros energetikos projektus. Tarpsisteminė Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis „LitPolLink” fiziškai sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras bei sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai. „LitPol Link” jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 megavatų galia, o iki 2020 m. – 1000 megavatų galia.

—-

kalbėk [email protected]

Kitos naujienos

Alytaus m. savivaldybė informuoja apie eismo ribojimus dėl eisenos.

Artėjant Šv. Velykoms, laukiant vienos didžiausių švenčių, FM99 studijoje vieši tautodailininkė, ...

Alytaus apskrities policijos pareigūnai sulaikė iš užsienio į Lietuvą atgabentus 11 kilogramų kanapių.

Po žiemos atėjus pavasariui yra išbandymas tvarkant bei prižiūrint kaimų kelius. Alytaus rajone š...