Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Mama:„Tiesiog nežmogiškumas“. Problemai išspręsti reikia 170 000 eurų

Visose Alytaus miesto švietimo įstaigose šiais mokslo metais yra 628 vaikai su specialiaisiais ugdymosi poreikiais: 540 – bendrojo ugdymo mokyklose ir 88 – ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Iš 628 net 309 vaikai turi didelius, 283 – vidutinius, 29 – labai didelius ir 7 nedidelius specialiuosius ugdymosi poreikius. Tokiems vaikams reikia pagalbos klasėje, kad jie galėtų dirbti patys ir netrukdytų kitiems vaikams klasėje. Problemai išspręsti ir priimti reikiamus mokytojų padėjėjus reikia 170 000 eurų.  

Kodėl trūksta pinigų tokiam svarbiam dalykui, tėvai ir mokytojai atsakymo neturi. Diskusijoje Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimo pirmininkė, mokytoja Meilė Platūkienė ir mama Gintarė Veteikė. 

Alytaus miesto savivaldybės taryba 2022 m. rugsėjo 29 d. išbraukė iš posėdžio darbotvarkės, o 2022 m. gruodžio 22 d. Atidėjo svarstymą Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo, kurio esmė – užtikrinti tinkamą specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymą Alytaus miesto švietimo įstaigose įsteigiant trūkstamus mokytojų padėjėjų etatus.

„Net nepaaiškinama, kokia priežastis, tiesiog klausimas nukeliamas“, – apgailestauja M. Platūkienė. – „Tai tikrai nėra didelė suma, žinant koks likutis biudžeto atkeliauja nepanaudotas, šiemet 6 milijonai.“ 

„Tiesiog nežmogiškumas. Nesusidūrę asmeniškai su tais dalykais. Problema, mano žiniomis, tęsiasi 4 metai. Per visą šią kadenciją nesugebėjo išspręsti šios problemos. Paskui stebimės, kodėl miesto moksleivių egzaminų rezultatai prasti…“ – apgailestauja pati vaiką su specialiaisiais ugdymo poreikiais auginanti Gintarė Veteikė, primindama, kad problemos klasėje paliečia visus vaikus.

„Matau mokytojus net verkiančius, tai čia jau baisiausias variantas, nors mokytojai yra pakankamai stiprūs,“ – sako profsąjungos atstovė.

Kviečiama pasirašyti peticiją

Nesulaukdami problemos sprendimo, alytiškiai renka parašus peticijai. 

„Alytaus miesto savivaldybės taryba 2022 m. rugsėjo 29 d. išbraukė iš posėdžio darbotvarkės, o savo 2022 m. gruodžio 22 d. sprendimu atidėjo Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2020-08-27 sprendimo Nr. T-270 „Dėl Alytaus miesto savivaldybės švietimo biudžetinių įstaigų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus patvirtinimo“ pakeitimo svarstymą neapibrėžtam laikui. Sprendimo projekto esmė – užtikrinti tinkamą specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymą Alytaus miesto švietimo įstaigose įsteigiant trūkstamus mokytojų padėjėjų etatus.

 Alytus Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 3 punktu bei 14 straipsnio nuostatomis, kreipiamės į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Alytaus miesto savivaldybės tarybą ir Alytaus miesto merą su prašymu pripažinti šį mūsų kreipimąsi peticija.

 LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai Alytaus miesto savivaldybės tarybai Alytaus miesto savivaldybės merui N. Cesiuliui

 PETICIJA 2023-01-06

Pastaraisiais metais vaikų su specialiaisiais ugdymosi poreikiais daugėja, didžioji jų dalis turi judėjimo, intelekto sutrikimo negalią, emocijų ir elgesio bei įvairiapusius raidos sutrikimus, taip pat mokymosi sunkumų. Kadangi daugėja tokių vaikų švietimo įstaigose, jų ugdymui reikia daugiau ir mokytojų padėjėjų. Dėl padėjėjų trūkumo sunku užtikrinti vaikų saugumą ugdymo įstaigoje, ugdymo kokybę ne tik šiems vaikams, bet ir kitiems su jais besimokantiems. Tuo labiau, kad darosi neramu, jog jau įvykęs ne vienas incidentas, kuomet yra ir fiziškai nukentėjusių vaikų, vienam net lūžusi nosis. O juk mokykloje turi būti saugi aplinka visiems vaikams!

Pastebimas ir kitas reiškinys – didėja įtampa tarp tose pačiose klasėse besimokančių vaikų tėvų. Sunku dirbti ir patiems pedagogams. Švietimo pagalbos užtikrinimas yra savarankiška savivaldybių funkcija. Nežiūrint to Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šios kadencijos laikotarpiu nuosekliai remia savivaldybes ir didina švietimo pagalbos finansavimą mokyklose.

Pedagogų padėjėjų klausimo svarbą bei savivaldybių atsakomybę yra akcentavusi ir ministrė J. Šiugždinienė. Alytaus miesto švietimo įstaigos sprendimo dėl trūkstamų etatų įsteigimo laukia nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Todėl mums nesuprantamas savivaldybės vadovų bei valdančiajai daugumai priklausančių tarybos narių nenoras padėti ne tik specialiųjų poreikių turintiems vaikams, bet ir visiems kitiems kartu besimokantiems mokiniams ir juos ugdantiems pedagogams.

Reikalavimai ir siūlymai: Mes, pasirašę šią peticiją, nesutinkame su 2022 m. rugsėjo 29 d. sprendimu nesvarstyti ir 2022 gruodžio 22 d. Alytaus miesto tarybos sprendimu atidėti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2020-08-27 sprendimo Nr. T-270 „Dėl Alytaus miesto savivaldybės švietimo biudžetinių įstaigų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus patvirtinimo“ pakeitimo svarstymą.

Reikalaujame, kad Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai ir Alytaus miesto meras priimtų reikalingus sprendimus dėl saugaus ir tinkamo mokinių ugdymo bendrojo lavinimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Siūlome artimiausiame Alytaus miesto tarybos posėdyje svarstyti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2020-08-27 sprendimo Nr. T-270 „Dėl Alytaus miesto savivaldybės švietimo biudžetinių įstaigų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus patvirtinimo“ pakeitimą teiktą 2022 m. gruodžio 22 d. Alytaus miesto tarybos posėdžiui bei Alytaus švietimo įstaigose įsteigti negalią ir/ar specialiuosius poreikius turintiems vaikams trūkstamus 15,7 mokytojo padėjėjų bei švietimo pagalbos specialistų etatus.“

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...