Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Mano namai visur“, – pokalbis su keliaujančia kūrėja Greta Germanavičiūte

Paklausta, kur jos namai, ji atsako: „Mano namai visur“.  Kas gali būti konkrečiau ir tuo pačiu visai neapibrėžta? Taip, ji tokia –Greta Germanavičiūtė, gimusi ir užaugusi Alytuje, šiandien  karantiną leidžia gimtajame mieste, nors dar prieš gerą mėnesį mokė Vietnamo vaikus anglų kalbos. Dar anksčiau gyveno ir mokėsi Indonezijoje, o kur keliaus toliau ar iš viso keliaus dar nežino. Tai kūrybiška,  išradinga asmenybė, kurios negali „apkaltinti“ apibrėžtumu, tačiau negali atsistebėti jos drąsa, ryžtu ir draugiškumu.

Kodėl Azija? Kodėl prieš bene 5 metus, rinkdamasi šalį, kurioje nori gyventi ir mokytis ji išsirinko Indoneziją? Iš merginos lūpų viskas nuskamba labai paprastai. 2011 metais stovykloje „Laisvasis universitetas“ sutikto gatvės menininko indoneziečio pasakojimas apie Indoneziją pakerėjo Gretą ir paskatino pasidomėti švietimo projektais, mainų programomis, studijų galimybėmis šioje šalyje.

 

Nedaug trukusi mergina įstojo į Indonezijos menų institutą Džokjakartoje, kur studijavo nacionalinę muziką. Lietuvoje baigusi muzikos mokyklą fortepijono klasę, Indonezijoje Greta pradėjo mokytis groti perkusiniais instrumentais. Drauge su bendramoksliais apkeliavusi visas Indonezijos salas, baigusi studijas sparnus pakėlė į Vietnamą.

Greta neprisiriša prie vietos, lengvai atsisveikina su sutiktais žmonėmis, nes tiki: jeigu tik norės jie susitiks vėl.

 

Pirmasis nuotykis tik atskridusią į Indoneziją Gretą pavertęs „įsilaužėle“ buvo patekimas į svetimus namus. Nusiraminkite viskas ne taip baisu, kaip skamba. Bičiulis indonezietis, su kuriuo Greta susipažino stovykloje Lietuvoje, pasiūlė merginai apsistoti jo namuose, tačiau buvo nedidelė problema. Bičiulis, kuris siūlė savo pastogę tuo metu buvo Lietuvoje, o atsarginio jo namų rakto niekas neturėjo. Tada jis pasiūlė Gretai įsilaužti į jo namus, ką mergina ir padarė. Ilgai neviešėjusi bičiulio namuose ji susirado būstą, kuriame gyveno tik merginos. Indonezija musulmoniškas kraštas ir apie bendrus su vaikinais bendrabučius net negali eiti kalba.

Kaip Gretai sekėsi toliau, koks jos požiūris į ateitį, į santykius, į mokymą ir mokymąsi, o svarbiausia, kaip gamtos užterštumas įkvėpė ją kūrybai išgirskite laidos „Papasakok man“  su Vija įraše.

Gretos darbai
Gretos darbai
Gretos darbai

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...