Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Marijampolėje vyksta didžiausios šiais metais nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2017“

Pratybos „Žaibo kirtis 2017″ prasidėjo šiandien ir vyks iki gegužės 7 d. Jose treniruosis Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai.Pratybų viešųjų ryšių karininką kapitoną Tomą Pakalniškį  kalbina Liudas Ramanauskas.

 

Kartu su Lietuvos kariais šiose pratybose treniruosis Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai. Taip pat pratybose dalyvaus savivaldybių atstovai, ligoninių personalas ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Trečią kartą rengiamų šios serijos pratybų scenarijus sukurtas siekiant treniruoti, patikrinti ir įvertinti, kaip greitai ir efektyviai Vidaus reikalų institucijos galėtų pasitelkti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacines ir Greitojo reagavimo pajėgas, siekiant kartu neutralizuoti ginkluotas diversines grupuotes, maksimaliai apsaugant civilius gyventojus ir jų turtą. Pratybose modeliuojamos įvairiausio pobūdžio grėsmės nuo hibridinio karo iki teroristinių išpuolių. Pagal pratybų scenarijų, nežinomos ginkluotos grupuotės kels neramumus ir riaušes miestuose, bandys užimti vietos administracijos objektus. Vidaus reikalų ministerijos padaliniams neturint pakankamų pajėgumų neramumams nuslopinti, į pagalbą bus pasitelktos Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgos ir įsteigtos karinės operacijų teritorijos.

Situacijai stabilizuoti ir reaguoti į incidentus planuojama panaudoti Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgas. Taip pat bus imituojami įvairiausio pobūdžio incidentai, siekiant treniruotis tinkamai užtikrinti miestų gyventojų saugumą.Nuotraukose 2016 m. vykusių pratybų „Žaibo kirtis“ Klaipėdoje akimirkos. Nuotraukų autorė vrš. Lina Ambroževičiūtė

Kitos naujienos

Apie ATR finansinę sistemą, Stanislovo Augusto monetarinę politiką, nenuoseklumą ir blaškymąsi, bandant r...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...