Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Marius Jasaitis: Skiepijimo procesas Alytuje įsibėgėja

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje pirmąją doze paskiepyta apie 79 tūkstančius žmonių, o antrąją jau apie 48 tūkstančius žmonių. Alytuje jau paskiepyti visi medicinos darbuotojai, FM99 sako Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis.

,,Skiepijimo procesas Alytaus mieste jau yra įsibėgėjęs, skiepyti pradėjome nuo sausio 13 dienos.”  – sako M.Jasaitis.

Nuo antradienio pradėti skiepyti ir Alytaus miesto pedagogai.  Anot M. Jasaičio, Alytuje norinčių skiepytis mokytojų netrūksta: ,,Šiai dienai turime pareiškusių norą skiepytis beveik 800, tai galvojame, kad kitą savaitę jau ir būsime pabaigę.” 

Mokytojai dabar skiepijami ,,Moderna” vakcina.  Apie šalutinius skiepų poveikius direktorius sako, kad dažniausias yra karščiavimas ar galvos svaigimas.

,,Šiai dienai dažniausiai pasireiškia karščiavimas, nuovargis ir galvos svaigimas, bet vėlgi tai priklauso nuo žmogaus organizmo”, – sako poliklinikos direktorius.

Kol kas dar skiepijamos prioritetinės grupės, prie visų miesto gyventojų nepereita,  tačiau nuo vasario 22 dienos planuojama pradėti skiepyti asmenis nuo 65 metų.

Pirmajai masinio vakcinavimo bangai alytiškiai registruojasi intensyviai, jau užsiregistravo beveik 5000 vyresnių nei 65 metai žmonių.

Alytaus poliklinikos direktorius teigia, kad esant reikiamam skiepų ir skiepytis norinčiųjų skaičiui, vienas vakcinacijos centro darbuotojas per pamainą galėtų paskiepyti apie 100 žmonių, tad iš viso būtų galima tikėtis, kad per parą būtų skiepijami 400-500 žmonių. 

,,Bet vėlgi jeigu matysime, kad srautai ir susidomėjimas vakcina bus dideli, mes taip pat didinsime savo pajėgumus. Nesudarysime eilių bereikalingai”, – sako M.Jasaitis.

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?“. Spauskite skaityti daugiau.

Multimedijų projektas „Pandeminis Alytus“ rengiamas bendradarbiaujant su Internews ir BCME

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas