Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

MC MERKINĖ – laida apie Merkinę ir iš jos kylantį pasaulį

Laidą veda archeologas, istorijos mokslų daktaras Žygimantas Buržinskas ir multidisciplininių menų kūrėjas, muzikos menininkas Algimantas Rokas Černiauskas.

Žygimantas Buržinska ir Algimantas Rokas Černiauskas

Antroje MC MERKINĖ laidoje buvo kalbama apie naujo turizmo sezono pradžią Merkinėje, naujo med punkto atidarymą, Merkinės pašto uždarymą. Aptarta, kiek laiko užtrunka sportuojant apibėgti Merkinės urbanistinį kompleksą. Buvo aptartas Alytaus senojo dvaro istoriniai ir esamos padėties niuansai, dalintasi pasakojimais apie MC MERKINĖ išvyką į Rūdninkus, pasidomėti, kas tai per miestas ir kodėl jame dauguma per prezidento rinkimus nubalsavo už E.Vaitkų. Buvo lyginama Alytaus ir Merkinės grafiti kultūra, aptariamas visuomeninis bažnyčios geismas ir žinoma – aptartas Merkinės vargonų renovacijos klausimas, pasiekęs jau “šešiaženklės” išvadas. Buvo galima išgirsti aukščiausios klasės vargonų eksperto Girėno Pavilionio, ir Sūdūvos vargonų dirbtuvių meistrų Algio Stepanausko ir Gintauto Pylipaičio apmąstymų apie Merkinės vargonus fragmentus.

Laidoje nuskambėjo Merkinės žoliapjovių sezono garsai bei Rheinmetall gaminamų Panzer tankų reklamos aidas.

Buvo pristatyti artėjantys renginiai – birželio 22 dieną Merkinėje vyksiantis “Sengirės slemas”, “Opera su džinsais”, “Bielkin & Sochin duo”. Birželio 13 d. – “Valanda Indijoje”. Vedėjai kvietė norinčius prisijungti prie menų festivalio Aritmija kūrybinės komandos. 

Skambėjo autorinė Algimanto Roko Černiausko muzika bei audio kokteiliai. Buvo galima išgirsti Dzūkijos šamano Roko kašėtos balsą. Laidą finalizavo Žygimanto Buržinsko pasakojimas apie Mykolo Kazimiero 400 metų jubiliejų ir šios asmenybės santykius su Osmanų imperija. Pasakojimą lydėjo menininko CVRTOON kompozicija “Plevne” – imperinės otomanų muzikos elektroninis renesanas.

 Įrašyta radijo stoties FM99 eteryje.  Laidą planuojama tęsti kiekvieno mėnesio pirmąjį ketvirtadienį tuo pačiu laiku – 13.00, iškart po žinių.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....