Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Meno ir muzikos festivalis „Verpetai“ devintą kartą apgaubs Varėną (audio)

Jau devintą kartą meno ir muzikos gerbėjų pamėgtas festivalis „Verpetai“ kviečia į Dzūkijos šilų sostinę Varėną. Lapkričio 23-24 dienomis, Varėnos kultūros centre žiūrovų dėmesio lauks išleistos tremtinių dainų kompaktinės plokštelės pristatymas, jaunimo organizacijų mugė, o šeštadienio vakarą festivalį užbaigs išskirtinis gyvo garso koncertas, kuriame šiemet pasirodys „Š½alvarinis“ bei Aistė Smilgevičiūtė su Roku Radzevičium.

„Stengiamės, kad „Verpetų“ programa ir atmosfera kasmet išsiskirtų nuoširdumu, jaukumu, renginių solidumu ir įvairove, kuri į Varėną sukviečia žiūrovus iš visos Lietuvos. Š į kartą lauks nekasdienis tremtinių dainų cd pristatymas, jaunimo idėjų šurmulys ir magiškas akustinis koncertas su naktinėmis dūzgėmis. čŒia bus vietos ir tautinei gaidai, ir rudens nostalgijai, ir nutrūktgalviškui šėlsmui“, – sako renginio sumanytojas, Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas Marius Galinis.

Festivalio atidaryme lapkričio 23 d. (penktadienį) bus pristatyta tremtį išgyvenusias dainas įamžinusi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Varėnos filialo kolektyvo „Viltis“ kompaktinė plokštelė. Š ia proga koncertuos vyrų folkloro grupė „Karužė“ ir folkloro ansamblis „Kupolė“, savo repertuaruose surinkę jautrias, kančių ir vilties kupinas dainas.

„Lietuva mums ne šaltas aukso gabalas. Lietuva mums – tyro gintaro lašelis vaiko delne, trupinėlis juodos duonos, krauju ir sūriu prakaitu aplaistyta gimtoji žemė. Dainuodami mes sugrįžtame į jaunystę…“, – atvirauja sunkius pokario metus išgyvenęs LPKTS Varėnos filialo pirmininkas Vytautas Kaziulionis.

Lapkričio 24 d., šeštadienį, dienos metas bus skirtas Varėnos rajono jaunimo organizacijoms ir sambūriams – vyks jaunimo organizacijų mugė, kur kiekvienas galės savo idėjomis, veikla ar nepaprastais sugebėjimais užimti Varėnos Kultūros centrą. Na o šeštadienio vakarą užbaigs paskutinis ir svarbiausias festivalio įvykis – gyvo garso akustinis koncertas. Jo metu folkroko pažiba „Š½alvarinis“ įtrauks į senovės liaudies kūrinių apdainuojamus įvykius ir išgyvenimus, atgaivintus bliuzo, roko ir folk ritmu. Koncerto programą grupė žada praturtinti negirdėtomis gitaros, smuiko ir mušamųjų instrumentų interpretacijomis.

Savito braižo dainų autorius ir atlikėjas Rokas Radzevičius bei etninėmis spalvomis ir skaidria energetika išsiskirianti atlikėja Aistė Smilgevičiūtė „Verpetuose“ surengs ypatingą akustinį pasirodymą. Koncerte skambės Roko ir Aistės kūriniai iš skirtingų laikotarpių, akustiškai atliekamos bus ir albumo „Broliai“ dainos. Už šį projektą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Aistei Smilgevičiūtei ir Rokui Radzevičiui šią vasarą Valstybingumo dienos proga įteikė apdovanojimus – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius. Atlikėjai koncerte žada ir malonių staigmenų – rudeniškai nostalgiškas pasirodymas sušildys ir įsimins, mano rengėjai.

Plačiau pasakoja Varėnos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas kultūrinei veiklai Marius Galinis.

——–
kalbėk ausra@fm99.lt

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...