Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Mentorystė: kaip patirties mainuose auga verslai ir mentoriai?

Radijo stoties FM99 studijoje kalbėjomės apie mentorystę. Studijos svečiai: Inovacijų agentūros bendradarbystės centro „Spiečius“ Alytuje koordinatorė Iveta Dimšienė, Inovacijų agentūros Verslo mentorių tinklo atstovė, mentorė Agnė Aušrė, Inovacijų agentūros Verslo mentorių tinklo atstovas, mentorius Simas Lubauskas bei Inovacijų agentūros Verslo mentorių tinklo atstovas, mentorius, Mindaugas Kvederys.

Radijo laidoje pašnekovai pristatė ir papasakojo apie Inovacijų agentūros Mentorystės programą ir joje veikiančius mentorius – jų asmenines patirtis, veiklos būdą, pamokas, pastebėjimus apie verslą regionuose.

Mentorystės programa skaičiuoja jau 10-metį, per šį laiką suburtas platus mentorių tinklas ir kasmet į programą prisijungia tiek jauni, tiek brandūs verslai – visi siejami noro semtis patirties iš įvairias sritis atstovaujančių mentorių, konsultuotis ir stiprinti verslo kompetencijas.

Mentorystės programoje šiais metais užsimezgė 134 mentorių ir mentee poros – beveik 270 dalyvių daugiau nei pusę metų bendravo tiek gyvų, tiek virtualių susitikimų metu.

„Verslo mentorių tinklas“

Inovacijų agentūros inicijuojamas mentorystės projektas, kuriame patyrę verslininkai ir įvairių sričių specialistai nemokamai dalijasi savo žiniomis ir patirtimi su verslo atstovais, siekiančiais augti ir tobulėti. Mentorystė vykdoma dviem kryptimis – gyvai „Spiečiuose“ ir virtualiai e. mentorystės platformoje.

E. mentorystė

Platformoje užsiregistravę vartotojai gali užduoti klausimus bet kuriam e. mentoriui ir gauti konsultacijas. Konsultacijų laikas, dažnumas ir mentorių skaičius nėra ribojami – tai priklauso nuo verslo atstovo ir e. mentoriaus susitarimo. Registracija labai paprasta – užtenka apsilankyti internetinėje svetainėje ir užpildyti registracijos anketą.

Gyva mentorystė

Čia kiekvienas mentorius galėtų pasidalinti savo patirtimis, naudojamais metodais. Atsiranda puiki galimybė pabrėžti, kad mentorystė nėra apie griežtas taisykles, o apie asmeninį prisitaikymą ir kūrybišką požiūrį. Taip pat svarbu paminėti, kad dėl tokių iššūkių nereikia baimintis, nes mentoriai visada gauna paramą ir pagalbą. Be to, jie turi galimybę dalintis savo patirtimi ir iššūkiais mentorių klubo susitikimuose, kurie skirti tiek žinių plėtojimui, tiek gerųjų patirčių ir sėkmės istorijų pasidalijimui.

Šie susitikimai ne tik padeda plėtoti mentorių profesinius įgūdžius, bet ir kuria bendruomenę, kurioje mentoriai gali jaustis palaikomi ir pasidalinti praktinėmis įžvalgomis. Tai leidžia mentoriams augti tiek asmeniškai, tiek profesiškai, stiprinant visą mentorystės tinklą ir skatindami bendradarbiavimą tarp įvairių sričių specialistų.

Kitos naujienos

Alytaus rajone penktadienį du neblaivūs vyrai smurtavo prieš taip pat neblaivų pažįstamąjį. 

Radijo stoties FM99 studijoje viešėjo asociacijos „Karo pal...

Diana Nausėdienė, lankydamasi Alytaus rajone, susipažino su kaimo bendruo...

Šiandien, kai Europa ieško būdų stiprinti savo konkurencingumą pasauliniame kontekste, mūsų šalis...