Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Šeštadienį Merkinėje Jorės šventė – Puikiausios vištos ir Šauniausio gaidžio konkursas!

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Pasidžiaugti bundančia gamta ir palinkėti „gyvo žalio“ Merkinėje kvies Jorės šventė. Šventę lydės ne tik Atvelykio kiaušinių dažymas, susitikimai su žinomais gamtininkais, Puikiausios Vištos ir Šauniausio Gaidžio konkursas bet ir specialus restorano „Pasaulio puodai“ meniu.

Kaip Jorę sutiksim, toks pavasaris ir bus – ukrainietiški barščiai, dzūkiška pautienė, amatininkų turgelis ir gaidžio reabilitacija! „Jeigu dar kokie paukščiai negrįžę, tai turėsim daug gaidžių ir vištų – jau apie šimtą užsiregistravę, – kviečia Vytaras Radzevičius.

„Lietuvoje reikia sunaikinti blogą gaidžio įvaizdį, kuris atėjęs iš kažkokių kriminalinių supratimų, iš tos kitos šalies, kuris mums visai buvo nebūdingas, nes gaidys daugelyje tautų ir Lietuvoje garbingas stiprus ir svarbus paukštis, tai tokią irgi misiją matom“ –  pasakoja Vytaras.

Vištas ir gaidžius rinks ir specialistai, ornitologai Mindaugas Lapelė, Marius Karlonas ir Eugenijus Drobelis bei publika, „bus kaip Eurovizija“, juokiasi V.Radzevičius.

FM99 pokalbyje UAB „Merkinės muilo fabriko“ direktorius Vytaras Radzevičius prieš artėjančią šventę teigė, kad viename seniausių Lietuvos miestų įsikūrusi erdvė ir naujam gyvenimui prikelta Merkinės dvarvietė pritraukia vis daugiau lankytojų iš visos Lietuvos.

„Merkinė žavi ne tik užburiančiu kraštovaizdžiu, tai – ypatingą aurą turinti vieta. Tai tarsi namai, kurių ašis yra čia užeinančių bei nuolat veikiančių žmonių kūrybiškumas. Jorės šventės programa visa tai ir akcentuoja: susitikimai su gamtininkais, kiaušinių dažymas, vietos amatininkų turgus ir šeimyniški pietūs šalia įsikūrusiuose „Pasaulio puodų“ restorane. Užsukti į Dzūkiją šį savaitgalį beveik privalu vien tam, kad paragautumėte dzūkiškos „Petelnios paucienės“, – sako V. Radzevičius.

Pavasarį švenčiama Jorės šventė neatsiejama nuo baltiškų tradicijų. Gaidžio motyvas – šios šventės ašis, lankytojai galės grožėtis Puikiausiomis Vištomis ir Šauniausiais Gaidžiais iš visos Lietuvos – šventėje vyks pirmoji vištų ir gaidžių paroda-konkursas. Gražiausius paukščius rinks autoritetinga komisija ir renginio lankytojai.

„Merkinės fabriko“ unikalumas slypi organizatorių gebėjime rasti praeities ir dabarties dermę.  Šįkart atvykusieji į Merkinę kviečiami tradicinę šventę paįvairinti Merkinės kultūros centre pristatoma šiuolaikinio menininko ir iliustruotojo Žilvino Jagėlos paroda.

„Merkinės fabriko“ lokacija išlieka geografiškai patogi vieta „gaminti“ kultūrą. Kokybišką kultūrą. Tokią, kuri paskui save vestų bendruomenę. Mūsų vizija – vieta, kur susijungia tradicinė ir šiuolaikinė kūryba! Čia laukiami visi požiūriai, esame atviri įvairovei“, – sako „Merkinės fabriko“ vadovas.

Atvykę į šventę dalyviai galės įsigyti ir lauktuvių amatininkų turguje. Vietos kūrėjai siūlys medžio dirbinių, juodosios ir raugo keramikos, apylinkėse ūkių siūlomų produktų, sodinukų, natūralios kosmetikos, pušų spyglių sirupo, rankdarbių, odos dirbinių ir Atvelykio suvenyrų.

Merkinės dvarvietė – viename gražiausių Lietuvos kraštovaizdžių įsikūrusi industrinio paveldo vieta. Neseniai atnaujinta dvarvietė – „Merkinės fabrikas“ – jau spėjo tapti lankytojų pamėgta kultūros renginių vieta, atspindinti lokacijos istorinę įvairovę iš šios dienos žvilgsnio.

Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis.

Renginiai nemokami, daugiau informacijos ieškokite „Merkinės fabrikas“ Facebook paskyroje.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...