Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Alytiškis meteorologas Gytis Valaika: kovas atrodys kaip vasario tęsinys

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos meteorologas Gytis Valaika FM99 eteryje sako, kad kovas atrodys kaip sausio ir vasario tęsinys, taigi didelio stebuklingo atšilimo laukti nevertėtų. Anot jo, orų modeliai prognozuoja, kad kovas bus truputį vėsesnis už normą. Meteorologai vertina du pagrindinius orų modelius – amerikiečių ir europietišką. Tiek vienas, tiek kitas, sako pašnekovas, dabar rodo tą patį – kovas bus truputėlį šaltesnis už daugiametę normą. Bus ir kiek mažiau kritulių nei įprastai. „Pasižiūrėjom į ilgalaikes temperatūros prognozes. Jeigu kažkas galvojate, kad atėjus kovui ateis pavasaris, tuomet jus labai nuliūdinsime. Bet buvo ir staigmenos – perkūnijos yra visiškai normalus reiškinys net šaltuoju metų laiku. Nepaisant to, buvo stebėta pakankamai retai pasitaikanti kombinacija – perkūnija su sniegu. Tam geros sąlygos susidarė dėl aktyvaus ciklono sukeltų oro srautų, terminių skirtumų ir pakankamai šaltų debesų viršūnių.

Gytis Valaika FM99 studijoje


Kodėl orai pavasarį vėsesni, atsakyti sunku. Meteorologas teigia, kad trejus metus gal ir buvo galima sakyti, kad tai tik sutapimas, jog pavasaris vėsus ir ilgas, tačiau jei tai pasikartos ir šiemet bus tikrai panašu į tendenciją. Vis dėlto jis sako, kad vėsesnis pavasaris nereiškia, kad visos dienos iš eilės bus šaltos. Pasitaikys ir šiltesnių, ir vėsesnių dienų.

Visi ilgalaikių prognozių modelių rezultatai pasisuko į šaltesnę pusę – kovas prognozuojamas truputį šaltesnis už daugiametę normą. Išvertus į paprastų žmonių kalbą, šaltesnis už vidurkį kovas reiškia, jog tęsis panašūs orai į tuos, kurie buvo sausį ir vasarį. Orų sąlygos primins tai besibaigiančią žiemą, tai prasidėjusį ankstyvą pavasarį“, – sakė G. Valaika. Jis taip pat priminė, kad vidutiniškai Lietuvoje pavasaris prasideda nuo kovo 10–11 d., o žiema daugeliu atvejų pasibaigia iki pavasario lygiadienio kovo 20 d.


Kitos naujienos

Žinai informaciją...

Pietų Lietuvoje prie Druskininkų esantis Raigardo pasienio punktas su Baltarusija bus uždarytas nuo kovo....

Knygų mugė 2024-ieji jau čia pat! FM99 kalbame su rašytoja, vertėja, dėstytoja Irena Buivydaite, ...

Grupės „Biplan“ muzikantai jau džiaugiasi į Lietuvą atkeliavusiomis naujomis vinilo plokštelėmis. Minint ...