Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Miesto centre įsikūrusi vyninė ir toliau prekiaus alkoholiu be apribojimų

Atsižvelgiant į gyventojos Irmos Čekanauskienės  prašymą ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato raštą buvo siekiama apriboti  prekybos alkoholiniais gėrimais laiką uždarajai akcinei bendrovei „Vitrūnas“  priklausančioje vyninėje, esančioje Ugniagesių g. 10, Alytuje, uždraudžiant prekiauti nuo 2 iki 8 valandos.

Alytaus miesto savivaldybė gavo gyventojos Irmos Čekanauskienės prašymą, jame pateikiama informacija, kad baro kieme, kuris yra gyvenamojoje teritorijoje, yra triukšmaujama iki 5–6 val. ryto, vyksta muštynės, o gyventojai naktimis neturi ramybės. Gyventoja prie prašymo pateikė ir kitų gyventojų parašus.

Alytaus miesto savivaldybei paklausus, Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo savivaldybę, kad nuo 2017-04-18 iki 2017-07-24 buvo užregistruoti 7 pranešimai, 3 iš jų buvo melagingi, taip pat savivaldybės administracija ir anksčiau buvo prašiusi policijos informacijos – nuo 2016-01-01 iki 2017-03-01 policijos įvykių registruose tarybos sprendime nurodytoje vyninėje buvo užregistruota 18 pranešimų apie teisės pažeidimus. Policija buvo siūliusi riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką  vyninei.

Alytaus miesto savivaldybės taryba nepritarė uždrausti vyninei prekiauti alkoholiu nuo 2 iki 8 valandos (AMS nuotr.)

Kaip teigė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, pagrindinė problema yra vyninės lankytojų elgesys viešoje vietoje. „Šią problemą reikia spręsti, o ne riboti alkoholio prekybos laiką, ar  klubą uždaryti. Jaunimas turi turėti, kur leisti laisvalaikį. Šioje situacijoje daugiau dėmesio turėtų skirti policija, daugiau patruliuoti, atvažiuoti ir pasižiūrėti. Jeigu jaunimas jaustųsi stebimas, nemanau, kad pažeidinėtų viešąją tvarką“.

Alytaus miesto savivaldybės administracija jau ir seniau buvo gavusi prašymų iš gyventojų, buvo aktyviai bendradarbiauta su Alytaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, vyninės savininku. Dėl esamos situacijos 2016-06-29, 2017-04-18  ir 2017-07-21 buvo organizuoti susitikimai Alytaus miesto savivaldybėje, kuriuose dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės atstovai, Alytaus vyriausiojo policijos komisariato atstovas ir UAB „Vitrūnas“ atstovai. Susitikimų metu įmonės atstovai informavo, kad asmenų keliamas triukšmas nėra susijęs su vyninės veikla. Po įvykusių susitikimų UAB „Vitrūnas“ savivaldybę informavo, kad viešajai tvarkai palaikyti nuosavomis lėšomis įrengė filmavimo kameras, papildomą gatvės apšvietimą bei pakabino informacinį užrašą „Netriukšmauti ir laikytis tvarkos“, sudaryta sutartis su apsaugos įmone. Pagal galiojančius teisės aktus nei įmonės vadovas ar kiti darbuotojai, nei apsaugos darbuotojai užtikrinti viešosios tvarkos ne vyninės teritorijoje negali, tai gali padaryti tik policija.

Galiausiai, Alytaus miesto savivaldybės taryba nepritarė uždrausti vyninei prekiauti alkoholiu nuo 2 iki 8 valandos.

 

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...