Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Miesto taryba nusprendė, kad aerodromas jau nebus laikomas strategiškai reikšmingu objektu miestui

Miesto taryba nusprendė, kad aerodromas jau nebus laikomas strategiškai reikšmingu objektu miestui. Už tokį sprendimą balsavo 16 miesto tarybos narių, prieš – 4, susilaikė -3. Alytaus aerodromas jau senokai yra išbrauktas ir iš strateginių valstybes objektų sąrašo, tad dabar atsiveria visos galimybės sumažinti aerodromo plotus ir kurti laisvąją ekonominę zoną. FM99 pasakoja miesto meras Nerijus Cesiulis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja  Neringa Rinkevičiūtė teigė, kad Alytuje labai trūksta didelio ploto sklypų. Pramonės parkas nėra patrauklus, kadangi sklypai čia nėra dideli. Todėl galvojant apie investuotojų pritraukimą ir investuotojus, kurie jau ne kartą kreipėsi į miesto savivaldybę, o pastaroji negalėjo pasiūlyti 10 ar 20 hektarų sklypo vienam investuotojui, ir siūloma rengti galimybių studiją dėl LEZ.

 

Pasak Neringos Rinkevičiūtės – situacija yra aptarta tiek su Ekonomikos ir inovacijų, tiek su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis. Ir būtent šios ministerijos rekomendavo rengti studiją LEZ steigimui pasirenkant Alytaus aerodromo teritoriją“, – teigė N. Rinkevičiūtė.

Dar maždaug prieš porą metų buvo atlikta LEZo įkūrimo Alytuje studija , kuri parodė, kad geresnės vietos įkurti LEZą kaip Alytaus aerodromas mieste tiesiog nėra. Iš trijų teritorijų: šiaurinio pramonės parko, kur reikėtų visas žemes išpirkti, karinio dalinio, kuri yra ne savivaldybės ir joje nieko negalima daryti, ir aerodromo, kur yra laisva valstybinė žemė, studijoje tinkamiausia vieta steigti Alytaus LEZ pripažintas aerodromas.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...