Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Migrantai bandė jėga įsiveržti per Lenkijos sieną – Vyriausybė siūlo Seimui mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Siūloma pasienio su Baltarusija savivaldybėse įvesti nepaprastąją padėtį, po šimtų migrantų bandymo jėgą įsiveržti į Lenkiją.

“Manau, kad pasiūlymas savalaikis, geriau pasiruošti iš anksto, negu vytis traukinį”, – sako Varėnos rajono meras Algis Kašėta. Tačiau kol kas Vyriausybė tokio sprendimo nesvarstė.

Pasienyje su Lenkija skaičiuojama nuo 1000 iki 5000 migrantų, tuo pačiu neramumai kyla ir apgyvendinimo vietose Lietuvoje, tad yra tikimybė, kad situacija koordinuojama.

Šiam internetiniam amžiuje su išmaniaisiais stelefonais nesunku koordintuoti šiuos procesus”, – sako A.Kašėta. Nepavykus prasiver-ti per Lenkijos sieną, gali būti ieškoma lengvesnių vietųm sako Varėnos rajono meras. 

Anot A.Kašėtos, Varėnos rajono savivaldybėje antradienį renkasi operacijų centras dėl situacijos, kaip būtų galim pasiruošti galimoms problemoms.

Gyventojai apribojimams dėl nepaprastosios padėties neprieštarautų vardan ramybės, mano Varėnos meras.

Lietuvos pasienyje įvesti nepaprastąją padėtį Vyriausybė siūlo atsakingoms institucijoms įvertinus riziką dėl Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje susitelkusių migrantų, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Vyriausybė siūlo Seimui nepaprastąją padėtį įvesti mėnesiui, ji galiotų pasienio ruože ir penki kilometrai į šalies gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje. Į Lietuvą patekusiems ir šalyje apgyvendintiems migrantams būtų ribojama teisė susirašinėti, kalbėtis telefonu ir t. t., išskyrus galimybę kreiptis į valstybės institucijas ir įstaigas. Ji taip pat pažymėjo, kad migrantai savo veiksmus koordinuoja, todėl siūloma įvesti ribojimus jų apgyvendinimo vietose. Judėjimą pasienio ruože ir penkis kilometrus į šalies vidų Vyriausybės vadovė aiškino tuo, kad „pavėžėjai, kontrabandininkai, kurie bandytų tenai patekti, negalėtų to daryti“.Vyriausybės vadovė neprognozavo, kaip nutarimas dėl nepaprastosios padėties judės į priekį Seime, ar bus priimtas jau antradienį.

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...