Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Mikroautobusus, priekabas Alytaus gatvėse ir kiemuose laikyti draudžiama, gresia baudos, planuojami reidai

Patvirtinus naujas Alytaus m. tvarkymo taisykles, draudžiama prie daugiabučių ar gatvėse laikyti bet kokias didesnes transporto priemones nei lengvasis automobilis, įskaitant mikroautobusus. Gresia baudos iki 140 eurų, pakartotinai nusižengus iki 600 eurų.

Draudžiama laikyti mikroautobusus ir kt.

„Draudžiama miesto bendro naudojimo teritorijoje esančiose eismo zonose (automobilių stovėjimo aikštelėse, privažiavimo keliuose, įvažiavimuose ir gatvėse) bei prie daugiabučių namų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse laikyti M2 ir M3 klasės (autobusus, mikroautobusus), N1, N2 ir N3 klasės (krovininius automobilius), O1,  O2, O3, O4 klasės priekabas ir puspriekabes, taip pat neeksploatuojamas, techniškai netvarkingas, paliktas be priežiūros transporto priemones, kitą techniką, įrengimus ar jų dalis. Jeigu šios transporto priemonės trukdo eismo zonų priežiūrai, jos gali būti išvežtos ir į saugojimo aikštelę.“

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai organizuos reidus, kurių metu bus nustatomi pažeidėjai, todėl gyventojus ir verslo įmones savivaldybė ragina patrukti didesnių gabaritų transporto priemones iš gatvių ir daugiabučių kiemų.

Alytaus m. savivaldybė informuoja ir apie daugiau reikalavimų – primena bendrijų pirmininkams suderinti visus kelio ženklus ar kitų eismo reguliavimo priemones su Eismo saugumo komisijos leidimo ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi.

Toliau pateikiame Alytaus m. savivaldybės pranešimą.

Norint įrengti kelio eismo reguliavimo priemones, privaloma tai suderinti su Eismo saugumo komisija

Norint eismo zonose (automobilių stovėjimo aikštelėse, privažiavimo keliuose, įvažiavimuose ir gatvėse) įrengti, eksploatuoti ar naudoti technines eismo reguliavimo priemones (kelio ženklus, kelių ženklinimą, šviesoforus, atitvarus, užtvarus, eismo saugumo saleles, greičio mažinimo kalnelius, informacinius ar kitokius stovus ir kt.), juos privaloma suderinti su Eismo saugumo komisija ir gauti leidimą, o ženklo Nr. 531 ,,Rezervuota stovėjimo vieta“ statymo vietą suderinti su Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriumi. To nepadarius, įrengti eismo reguliavimo priemones draudžiama. 

Automobilių stovėjimo aikštelės gali būti įrengiamos tik turint leidimą

Mieste daugėja atvejų, kuomet šalia daugiabučių namų savavališkai įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, nors nėra gautas statybą leidžiantis dokumentas. Statybos teritorijų planavimo inspekcija vykdo statybų priežiūrą, nustačiusi nelegaliai įrengtas automobilių stovėjimo aikšteles, pateikia privalomuosius nurodymus pašalinti nelegalius statinius ir už nelegalią statybą skiria baudas.

Jeigu bendrija nori legaliai įsirengti aikštelę, ji gali pasinaudoti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2015-10-30 sprendimu Nr. T-311patvirtintose Bendrojo naudojimo įvažiavimo kelių remonto, automobilio stovėjimo aikštelių įrengimo ir išplėtimo, gatvių tiesimo ir kitų infrastruktūros objektų įrengimo darbų, kuriuos iš dalies finansuoja fiziniai ar juridiniai asmenys, taisyklėse numatytomis galimybėmis ir savo lėšomis prisidėti prie jai reikalingų infrastruktūros objektų sukūrimo ir atnaujinimo.

Pirmiausia pati bendrija turi priimti sprendimą dėl automobilių aikštelės projektavimo ir įrengimo, parengti projektą (jeigu jis yra reikalingas) ir tuomet kreiptis į Savivaldybės administraciją. Savivaldybės administracija teikia projektą rangovui, su kuriuo yra pasirašyta trimetė rangos sutartis, kad jis apskaičiuotų sąmatą. Sąmata pateikiama peržiūrėti bendrijai ir ją suderinus, grąžinama savivaldybei – trišalei sutarčiai rengti. Trišalę sutartį pasirašo savivaldybės administracija, bendrija ir rangovas.

Pagal taisyklėse numatytą finansavimo tvarką dalinio dalyvavimo būdu atliekamiems darbams teikiamas prioritetas, daugiabučių namų įvažiavimo kelių, kiemų remontui ir kitiems infrastruktūros objektams savivaldybė skiria 60 proc. atliekamų statybos darbų vertės savivaldybės finansavimą. 

Gresia baudos

Alytaus m. savivaldybė primena, kad savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų. Padarius pakartotinį administracinį nusižengimą, bauda siekia nuo 100 iki 600 eurų. (Administracinių pažeidimų kodekso 366 straipsnis). 

„Miesto informatorius“

Komentarai (1)

  1. Naujoji 80 prieš 3 savaitės

    Priešais Naujoji g. 80, ženklas "rezervuota vieta Naujoji 80 gyventojams", dvi vietos ant žalios vėjos. Nusiperku ženklą pastatau kur noriu? Beje aikštelėje priešais namą visada galima buvo palikti automobilį, staiga ji rezervuota tik gyventojams.

Comments are closed.

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė