Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Minime Europos kalbų dieną

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši diena pirmą kartą paminėta Europos Tarybos 2001-aisiais, kurie buvo paskelbti Europos kalbų metais. Europos Sąjungoje vartojamos 24 oficialiosios kalbos, maždaug 60 regioninių ir mažumų kalbų ir daugiau kaip 175 migrantų kalbos. Pasaulyje kalbama 6000-7000 kalbų. Dauguma jų – Azijos ir Afrikos kalbos. Bent pusė pasaulio gyventojų yra dvikalbiai arba daugiakalbiai, t. y. sugeba bendrauti dviem ar daugiau kalbų.

EDAL

Europiečiai yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje ir ne tik. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.

Europos Sąjungos institucijų išleidžiami teisės aktai ir sprendimai skelbiami visomis oficialiomis kalbomis. Piliečiai gali kreiptis į ES institucijas bet kuria iš oficialių kalbų, o ES institucijos privalo atsakyti ta pačia kalba. Aukščiausio lygio susitikimuose yra užtikrinamas vertimas žodžiu į visas oficialias kalbas. Pavyzdžiui, į visas oficialias kalbas verčiama Europos Parlamento posėdžiuose ir Europos Vadovų Tarybos susitikimuose. Žemesnio lygio susitikimuose (pavyzdžiui, ES Tarybos darbo grupių susitikimuose), vartojamas paprastesnis kalbų režimas, verčiama tik į prancūzų, anglų, vokiečių kalbas.

Kodėl minima ši diena? Tai proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę, skatinti kultūrų ir kalbų įvairovę, paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų – mokant daugiau kaip vieną lengviau rasti darbą, be to, kalbų žinios padeda augti įmonėms.

O kiek kalbų mokate ar norėtumėte mokėti jūs?

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...