Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Mirė Kėdainiuose žiauriai sumuštas berniukas

Kėdainiuose sunkiai sumuštas berniukas šiandienos rytą mirė. Kaip pranešė Kauno klinikos, keturmetis mirė 7.30 val. Jis itin sunkios būklės trečiadienio vakarą į ligoninę buvo atgabentas iš namų Kėdainiuose. Sunkiu vaiko sužalojimu įtariami berniuko mama ir patėvis, penktadienį prokuroras kreipsis į teismą dėl jų suėmimo.

Kaip ketvirtadienį žurnalistams sakė Kauno klinikų medikai, vaikas patyrė itin sunkius sužalojimus. Jų teigimu, pagal žymes matyti, kad vaikas buvo mušamas ir ranka, ir galbūt kitais būdais – naudojant bukus daiktus, kurie baigiasi aštriu galu. Jie tvirtina, kad aplinkybės rodo, jog sumušus vaiką iškart pagalbos nesikreipta, medikai iškviesti, kai mažametis realiai buvo miręs. Jie svarstė, kad laiku iškvietus pagalbą būtų daugiau galimybių išgelbėti berniuko gyvybę.

zvake
Mirė Kėdainiuose žiauriai sumuštas berniukas (asociatyvinė nuotr.)

Dėl smurto prieš šį vaiką ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir pernai metais, tačiau tuomet nesurinkus pakankamai duomenų, jis nutrauktas. Bus tiriama, ar toks prokuroro sprendimas buvo priimtas pagrįstai. Nutraukus ikiteisminį tyrimą, apie tai, kad šeimoje gali būti smurtaujama, buvo informuoti vaikų teisių specialistai.

Kėdainių savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja tikina, kad keturmečio šeimoje jokių akivaizdžių smurto ženklų nebuvo, nors įtarimų buvo kilę ir socialiniams darbuotojams, ir policijai bei kaimynams.

Skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūtė  pasakojo, kad 23 metų moteris su keturmečiu vaiku ir jos 27 metų sugyventinis tik prieš pusmetį atsikraustė į Kėdainius iš Radviliškio – jokių duomenų apie galimą smurtą ar bet kokius kitus pažeidimus negauta nei iš kolegų Radviliškyje, nei iš policijos. Tačiau tarnybas suklusti privertė lapkritį įvykęs incidentas, po kurio dėl galimo vaiko patėvio smurto pradėtas ir ikiteisminis tyrimas. Jį prokurorai nutraukė, argumentuodami, kad nesurinko pakankamai įrodymų.

 

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...