Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

„Mirusios sielos“ darželyje „Šaltinėlis“ ieškos prokuratūra

Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą dėl lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorės Lilijos Brusokienės galimai nusikalstamos veikos.Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus komentaras.

2016 m. balandžio 8 – gegužės 16 d. Alytaus miesto savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius atliko valdymo ir vidaus kontrolės vertinimo vidaus auditą ir nustatė, kad lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ nuo 2009 iki 2016 m. galimai buvo įdarbintas darbuotojas, su kuriuo buvo sudaryta darbo sutartis, jam mokamas darbo užmokestis, tačiau faktiškai šiose pareigose galimai nedirbo. Kaip teigiama audito ataskaitoje, iš pateiktų dokumentų ir audito metu vykdytų pokalbių su auklėtojomis ir kitais darbuotojais kyla abejonių, ar juose nurodytas asmuo realiai vykdė jam priskirtas pareigas. Minėtu laikotarpiu kiekvieną mėnesį šiam darbuotojui buvo pervedamas atlyginimas iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto. Darželio buhalterijos duomenimis, oficialiais pavedimais 2009-2016 metais išmokėta 25 829,85 eurų suma.

Darzelis Saltinelis (3)
„Mirusios sielos“ darželyje „Šaltinėlis“ ieškos prokuratūra (AMS nuotr.)

Po atlikto vidaus audito Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą. Tuo atveju, jeigu bus nustatyti neteisėti veiksmai, Alytaus miesto savivaldybė sieks padarytos žalos atlyginimo, kadangi lopšelių-darželių darbuotojų atlyginimai mokami iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto.

Lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė atleidžiama iš darbo nuo birželio 3 dienos. Gegužės 26 d. Alytaus miesto savivaldybės taryba pritarė tokiam direktorės prašymui.

AMS informacija

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...