Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Misija Sibiras’16“ dalyviai jau Igarkoje (nuotraukos)

Pasaulio lietuvių vienybės dieną buvo išlydėta jau 15-oji ekspedicija – „Misija Sibiras’16“. Projekto dalyviai pasiekė Igarką ir joje praleis didžiąją dalį ekspedicijos laiko. Masinių trėmimų laikotarpiu į Igarką buvo ištremti tūkstančiai lietuvių, tad čia dalyvių laukia vienos didžiausių lietuvių kapinių buvusios SSRS teritorijoje.

MS'16_Igarkoje-5 (1)
„Misija Sibiras‘16“ komanda jau pasiekė Igarką (organizatorių nuotr.)

„Misija Sibiras‘16“ komanda į ekspediciją pajudėjo liepos 17 dieną. Vilniaus traukinių stotyje, geležinkelių muziejuje, net ir lyjant lietui, rinkosi dalyvių artimieji, projekto partneriai, buvę ekspedicijų dalyviai ir visi neabejingi kilniai „Misija Sibiras“ projekto veiklai.

MS'16_Igarkoje-1 (1)
„Misija Sibiras‘16“ komanda jau pasiekė Igarką (organizatorių nuotr.)

Pirmiausiai projekto dalyviai apsilankė Butovo poligone. Jame totalitarinio režimo buvo nužudyta daugiau nei 20 tūkstančių Sovietų Sąjungos piliečių. Pagerbdami jų atminimą dalyviai sutvarkė atminimo paminklą, pasodino gėlių. O antradienį, prieš vykdami į oro uostą, projekto dalyviai dar apsilankė Gulago istorijos muziejuje. Jis – vienas naujausių ir moderniausių muziejų šalyje, leidęs projekto dalyviams aiškiau suprasti teroro mastą, kuris palietė visus. Iš Maskvos laukė skrydis į Krasnojarską. Atvykus į jį nebuvo kada ilsėtis, nes iki kito skrydžio buvo likusi vos daugiau nei valanda. Jai prabėgus dalyviai jau buvo pakeliui į Igarką.

MS'16_Igarkoje-7 (1)
„Misija Sibiras‘16“ komanda jau pasiekė Igarką (organizatorių nuotr.)

„Misija Sibiras‘16“ komanda jau pasiekė Igarką. Čia jų laukia pagrindinė ekspedicija. Dalyvių planuose lietuvių kapinių tvarkymas, taip pat tikimasi, kad pavyks susisiekti ir susitikti su Igarkoje tebegyvenančiais lietuviais ar jų palikuoniais, pabendrauti su jais bei perduoti jiems Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime užrašytus atvirlaiškius ir Prezidentės laiškus. Prisidėti prie pilietiškumo idėjų sklaidos galite paremdami projektą „Misija Sibiras“. Tai padaryti galite projekto paskiroje portale Aukok.lt, arba trumpaisiais numeriais 1417 – auka 2EUR, 1418 – auka 3EUR.

MS'16_Igarkoje-3 (1)
„Misija Sibiras‘16“ komanda jau pasiekė Igarką (organizatorių nuotr.)

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

MS'16_Igarkoje-8 (1)
„Misija Sibiras‘16“ komanda jau pasiekė Igarką (organizatorių nuotr.)

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...