Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Misija Sibiras‘16“ ekspedicija jau pirmadienį grįžta į Lietuvą

Pasaulio lietuvių vienybės dieną į už poliarinio rato esančią Igarką išvyko šešiolikos žmonių komanda. Ten praleidę dvi savaites, projekto dalyviai jau ruošiasi grįžti į Lietuvą. Jų pasitikimas planuojamas rugpjūčio 1 dieną, pirmadienį, Vilniaus geležinkelių stotyje, 07:15 ryte.

Misija Sibiras (10)
„Misija Sibiras‘16“ ekspedicija jau pirmadienį grįžta į Lietuvą (organizatorių nuotr.)

„Misija Sibiras‘16“ ekspedicija Igarkoje jau eina į pabaigą, dalyviai, sutvarkė kapinių teritoriją – valė aplinką, išvilko išvirtusius medžius, netgi išbraidė pelkę, tikrindami, ar joje nėra likę išvirtusių kryžių. Sutvarkius aplinką komandą ėmėsi darbuotis su kryžiais. Senus kryžius tvirtino, tiesino. O taip pat ėmėsi ir naujų, lietuviškų kryžių statybos. Šiuo metu Igarkoje esančiose lietuvių kapinėse stovi devyni nauji lietuviški kryžiai.

MS'16_Igarkoje-4 (1)
„Misija Sibiras‘16“ ekspedicija Igarkoje jau eina į pabaigą (organizatorių nuotr.)

Dar pirmosiomis dienomis Igarkoje ekspedicijos dalyviai sutiko lietuvę. Tiesa, ji joje jau nebegyvena. Dar prieš dvidešimt metų ji grįžo į Lietuvą, o dabar į Igarką atvyko tik trumpam – pažiūrėti, kaip viskas atrodo šiandien, aplankyti savo buvusius namus ir artimųjų kapus.

MS'16_Igarkoje-1 (1)
„Misija Sibiras‘16“ ekspedicija Igarkoje jau eina į pabaigą (organizatorių nuotr.)

Įspūdžiais apie susitikimą pasidalino „Misija Sibiras‘16“ dalyvis Karolis Žemaitis: „Vakarop išėjome pasivaikščioti po vakarėjantį Igarkos miestelį. Einant į parduotuvėlę maisto produktų akimirksniu visa grupė sustojo. Labas vakaras. Du lietuviški žodžiai ištarti už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos nuskambėjo neįtikėtinai. Su mumis pasisveikino tremtinė Olga. Gimusi ir užaugusi Igarkoje ji po 20-ies metų pertraukos sugrįžo aplankyti savo buvusių namų. Olgos šeimą ištrėmus iš Lietuvos, čia prabėgo jos vaikystė, čia gimė ir Olgos vaikai. O šiandien čia, Igarkoje įvyko netikėtas, bet labai jautrus ir emocingas susitikimas mums visiems. Dar kartą supratome, kad atvažiavome išsaugoti istorijos. Istorijos paslėptos neįžengiamose kapinėse, tremtinių istorijose ir mūsų širdyse. Misija tęsiasi!“

Misija Sibiras (5)
„Misija Sibiras‘16“ ekspedicija jau pirmadienį grįžta į Lietuvą (organizatorių nuotr.)

Paramos ir labdaros fondo „Jauniems“, organizuojančio projektą „Misija Sibiras“ direktorius Ignas Rusilas pasakojo, kad Igarkoje projekto dalyviai nuveikė labai svarbų darbą: „Igarka – ypatingas kraštas. Tai miestas, esantis už poliarinio rato. Tremties metais ten būta amžinojo įšalo, o dabar, šylant klimatui, įšalas atsitraukia ir dėl šios priežasties vietovė, o taip pat ir kapinės, pelkėja. Dalyviai atliko tikrą žygdarbį ne tik pastatydami naujus kryžius, bet ir išsaugodami senuosius nuo puvimo pelkės dugne.“

„Misija Sibiras‘16“ ekspedicijos dalyviai į Lietuvą grįžta jau šį pirmadienį. Visi neabejingi projekto veiklai yra kviečiami atvykti į dalyvių sutikimą rugpjūčio pirmą dieną, 07:15 ryte, Vilniaus geležinkelio stotyje.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...