Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Miške išmesti drabužiai į sąvartyną nepateks

Miške prie Alytaus tūkstantmečio tilto išmesta didžiulė krūva, kaip manoma, dėvėtų drabužių ir avalynės, papiktino visuomenę.

„Tai – neregėtas akibrokštas, kurio neįmanoma nei suprasti, nei pateisinti“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Jis patikino, kad šis „radinys“ nepateks į sąvartyną, o už jo jo sutvarkymą neteks sumokėti rinkliavos mokėtojams.

Tekstilės atliekos, kaip ir visos energetinę vertę turinčios bei biodegraduojančios atliekos, negali būti šalinamos sąvartyne – jas privalu perdirbti, o netinkamos perdirbimui turi būti panaudotos energijos gamybai, t.y. sudeginamos atliekų deginimo įmonėse.

Atsakomybė už bet kokių atliekų tvarkymą pirmiausia tenka jų savininkui: atliekas į jų perdirbimo įmones jis gali nugabenti pats arba sudaryti sutartį su atliekų tvarkytojais. 

Jeigu aplinkosaugininkams nepavyks nustatyti miške išmestų atliekų savininko, jos turės būti tvarkomos kaip bešeimininkės atliekos, kurių sutvarkymu teks rūpintis savivaldybei. 

„Jei savivaldybė kreipsis į mus, mes šias atliekas  sutvarkysime pagal visus teisės aktų reikalavimus – jos bus atiduotos perdirbimui ar energijos gamybai“, – sakė A. Reipas.

Būtent taip yra tvarkoma nemaža dalis Alytaus regiono Rūšiavimo centruose (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse) surinktų drabužių bei iš mišrių atliekų srauto išskirtos tekstilės atliekos. 

Kita dalis, geresnės kokybės drabužiai, kurių daugiausia surenkama „Mainuko“ daiktų mainų punktuose, yra rūšiuojami, tvarkomi ir gyventojai juos gali pasiimti užsukę į Alytaus rajone, Takniškių kaime veikiantį atnaujintų daiktų centrą „TikoTiks“.

„Tai – nauja paslauga, kuria kviečiame naudotis. Į „Mainukus“ žmonės atneša ir palieka tikrai geros kokybės drabužių, kuriuos „TikoTiks“ centre galima pasiimti nemokamai‘, – sakė ARATC Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė, neabejojanti, kad drabužių mėtymas miškuose prilygsta vanadlizmui ir nusipelno visuotinio pasmerkimo. 

Šiais metais Alytaus regione planuojama pastatyti atskirus konteinerius tekstilės atliekoms surinkti. Jau yra paskelbtas šių konteinerių įsigijimo konkursas. Tikimasi, kad sėkmingai įvykdžius visas reikiamas procedūras ir sulaukus reikalavimus atitinkančių pasiūlymų, tekstilės atliekų konteineriai gyventojams ptogiose vietose bus pastatyti vasaros viduryje. 

ARATC nuotr. „TikoTiks“ centre gyventojai gali nemokamai pasiimti mainų punktuose surinktų geros kokybės drabužių bei avalynės.

Apie UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra didžiausia atliekas tvarkanti įmonė Alytaus regione, įsteigta 7 šio regiono savivaldybių – Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonų. Bendrovė organizuoja regioninę atliekų tvarkymo sistemą, eksploatuoja atliekų tvarkymo ir šalinimo įrenginius, vykdo visuomenės informavimo ir švietimo programą apie atliekų tvarkymą. Bendrovė yra įdiegusi aplinkosaugos valdymo standartą ISO 14001 ir Alytaus regiono bendruomenei užtikrina saugų aplinkai ir gyventojų sveikatai komunalinių atliekų tvarkymą. Viešųjų pirkimų būdu parinkus komunalinių atliekų surinkėjus ir įvedus visuotinę rinkliavą, Alytaus regione yra užtikrintas viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos visuotinumas, kokybė ir prieinamumas.

 

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...