Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Miškelyje šalia Druskininkų aptikta kanapių augavietė

Rugpjūčio 8 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) Druskininkų PK policijos pareigūnai sulaikė druskininkietį, auginantį draudžiamus augalus – kanapes. 41 metų vyras kanapes augino Viečiūnų seniūnijoje, miške tarp Druskininkų ir Grūto kaimo.

Apie kanapių augavietę policijos pareigūnai žinojo jau ankščiau ir kurį laiką stebėjo šią vietą, mat būtina buvo nustatyti, kas atokioje ir mažai pastebimoje vietoje augina įstatymo draudžiamus augalus.

Miškelyje šalia Druskininkų aptikta kanapių augavietė (AVPK nuotr.)

Pareigūnai nustatė, kad kanapes augina ir kruopščiai jas prižiūri Druskininkuose gyvenantis vyras. Sumaniai užmaskuotoje, tačiau saulėtoje vietoje kanapės buvo nuolat laistomos ir tręšiamos specialiomis trąšomis. Į kanapių augavietę druskininkietis atvykdavęs nuosavu automobiliu, jį palikdavęs tolėliau nuo kanapių augavietės ir apsimetęs naiviu grybautoju, eidavęs jų prižiūrėti.

Pareigūnai druskininkietį užklupo laistant kanapes augavietėje, tačiau pastebėjęs policijos pareigūnus jis metė laistytuvą ir tekinas spruko, palikęs miške stovėti jam priklausantį automobilį. Vėliau pareigūnai kanapių augintoją sulaikė jo namuose.

Miškelyje šalia Druskininkų aptikta kanapių augavietė (AVPK nuotr.)

Minėtame miške pareigūnai aptiko 29 kanapių daigus, o pas uždraustų augalų puoselėtoją namuose pareigūnai rado dar vieną 180 cm aukščio kanapės daigą ir įvairias priemones bei trąšas, skirtas kanapių augimui.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 265 str. 1 d. (dėl neteisėto aguonų ar kanapių auginimo). Už tokią nusikalstamą veiką vyrui gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....