Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Mobingas Alytaus miesto savivaldybėje – darbuotojai ieško pagalbos

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Alytaus m. savivaldybės profesinė sąjunga išplatino kreipimąsi į savivaldybės vadovus ir tarybą dėl mobingo savivaldybėje.

Adomas Andrušaitis – savivaldybės administracijos profesinės sąjungos pirmininkas sako, kad viešinti situaciją ir kreiptis dėl mobingo diskutuojama seniai, o padarius tyrimus išaiškinta, kad yra darbuotojų, kurių savijauta itin prasta. 

“Labai dažnai gaudavom komentarų ir iš miesto gyventojų, ir aš kaip profsąjungos pirmininkas, ir iš tarybos narių kai kurių, kad reikia kažką daryti, kad tokie dalykai daugiau nesikartotų.” – sako A.Andrušaitis.

Adomas Andrušaitis Alytausnaujienos.lt nuotr

Paskutinis atvejis, teigiama kreipimesi, kuris buvo galutinis taškas įvyko balandžio 29 dienos tarybos posėdyje, kuomet be jokių argumentų prastu darbu buvo apkaltinti Aplinkos, Švietimo ir sporto bei Architektūros skyrių vedėjai, reikalaujama atlikti tarnybinius patikrinimus, pakeisti Viešųjų pirkimų komisijos narius.

Administracijos direktorė Ona Balevičiūtė sako, kad signalai ją pasiekė anksčiau nei kreipimasis, o situacija nėra paprasta.

Anot direktorės, daug darbuotojų nuo jos atėjimo skundžiasi sveikata, kai kurie išeina iš darbo ar skelbiant konkursus į juos neateina.

“Rengėme seminarą ir jo metu buvo konstatuotas dalinis psichologinis pervargimas. Tai man nebuvo naujiena, yra atvejų, kai žmonės nenori eiti į komitetus pristatinėti klausimų, sako gal jūs galėtumėt pristatyt ir t.t., nes iš tikrųjų kartais nubraukiamos darbuotojų žinios ir kompetencija ir išsilavinimas, ir nepagarbiai komentuojami jų pateikti sprendimai”, – pasakoja direktorė.

Ona Balevičiūtė. „Alytaus naujienų“ nuotr.

“Administracija nenori kažkokios ypatingos pagarbos, bet tiesiog nori dalykinio bendravimo”, – sako O.Balevičiūtė, administracijos direktore dirbanti vos kelis mėnesius. 

Jei politikai turi nusikalstamo elgesio faktų, jie turėtų kreiptis į teisėsaugos institucijas, o ne kaltinti darbuotojus, kurie kartais nepagrįstai užsipuolami, mano O.Balevičiūtė. Anot jos, Alytus pasižymi tuo, kad darbuotojai užsipuolami aštriai, nekalbama argumentų kalba. O.Balevičiūtė lygina su tuo, ką matė kitose savivaldybėse dirbdama Vyriausybės atstove.

Susiklosčiusi tokia politinė kultūra, sako A.Andrušaitis.  Anot jo, įrodyti mobingo atvejus yra sudėtinga, dėl to ir atsirado oficialus kreipimasis.

“Tai dėmesio atkreipimas į problemą, kurią mes matom savivaldybės darbuotojų tarpe,” –  kalba savivaldybės profsąjungos pirmininkas.

Ona Balevičiūtė sako, jog kreipimosi į stalčių nedės, o tarybos nariai turėtų padaryti išvadas. Administracijos darbuotojai siūlys pateikti medžiagą į komitetus rašytiniu būdu. Ji kviečia argumentuotai ir pagarbiai bendrauti vieniems su kitais. 

Darbuotojų kreipimasis prisegtas.

Kitos naujienos

Spektaklis, Vokietijoje išpopuliarėjęs vos per kelerius metus, sukurtas pagal šiuolaikinio vokiečių...

Alytaus mašinų gamykla „Astra LT“, gaminanti nerūdijančio plieno konstrukcijas maisto, chemijos i...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Šiame pirmą kartą atliktame tyrime Lietuva gavo 37 balus iš 100 galimų ir regione kartu su Graikija ...