Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

Mokslo metai prasideda įprastai, darželiuose yra laisvų vietų. Kokie reikalavimai moksleiviams?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Alytaus darželiuose yra 35 laisvos vietos, nuo rugsėjo priešmokyklines įstaigas lankys 2730 vaikų, palyginus su praėjusių metų rugsėju, darželiuose padaugėjo 23 vaikais.

Pokalbis su Vytuoliu Valūnu

Moksleivių skaičius taip pat augo – pernai rugsėjo 1- ąją buvo 6695 mokiniai 299 klasėse, šiais metais mokyklų duomenimis – 300 klasių ir 6849 mokiniai. 

“Manau, kad realybė bus mažesnė, bet jau antrieji mokslo metai, kaip mokinių skaičius didėja”, – sakė Vytuolis Valūnas. Pedagogų mokyklose trūksta, jų dar ieškoma ir paskutinėmis rugpjūčio dienomis.

Alytaus m. Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas sako, kad svarbiausia žinia, kad visos švietimo įstaigos veiks įprastiniu kontaktiniu būdu, tačiau skirtingoms įstaigoms taikomi atskiri reikalavimai. 

“Lopšeliams darželiams ir priešmokyklinio ugdymo grupėms testavimas bus atliekamas tik paviršių, o patys vaikučiai nebus testuojami, vaikams kaukių dėvėti nereikės, jas turės dėvėti tik visi suaugę asmenys, turintys kontaktą su vaikais”, – aiškina V.Valūnas.

Pradinių mokyklų mokiniams kaukių dėvėti taip pat nereikės, tačiau jie bus testuojami.

„Yra rekomendacija testuoti vaikus, siūlome greitaisiais antigenų testais, kada vaikas pats negiliai iš nosiems paima tepinėlį, bet raštiškus sutikimus turės užpildyti mokinių tėvėliai”, – sako V.Valūnas. Suaugusieji čia taip pat dirbs su kaukėmis.

Vyresnieji mokiniai turės būti su kaukėmis, kaip ir su jais dirbantys pedagogai. Iki 16 metų dėl rekomenduojamo testavimo sprendimą priims tėvai, nuo 16 metų apsispręsti galės pats mokinys. 

Valstybės mastu priimtas sprendimas, kad bet kuriuo atveju mokymas vyks kontaktiniu būdu. Atsiradus užsikrėtimo atvejams, sprendimus priims savivaldybės administracija, kas turės izoliuotis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako kad, kas ketvirtas 12-15 metų vaikas yra pasiskiepijęs, o nuo rugsėjo bus taikomos ir skatinimo vakcinuotis priemonės, bus išsamiai aiškinama apie vakcinas. 75% švietimo įstaigų darbuotojų Lietuvoje taip pat pasiskiepiję.

Klausykite pokalbį apie popamokinę veiklą, prailgintas grupes bei investicijas į mokyklas ir maitinimą mokyklose su V.Valūnu plačiau.

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...