Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Muziejų lankymas Alytuje bus nemokamas

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kurio muziejus alytiškiai galės lankyti nemokamai. Tam šiandien pritarė miesto savivaldybės taryba. Kraštotyros muziejų (Savanorių g. 6), A. Jonyno , A. Matučio memorialinius muziejus ir Jiezno g. 2 eksponuojamą Archeologinę ekspoziciją lankytojai galės apžiūrėti nemokamai.

Pasak Alytaus kraštotyros muziejaus direktorės Audronės Jakunskienės, dabar muziejus nemokamai buvo lankomas trečiadieniais, o jo lankomumas nuolat auga. „Tikimės, kad priėmus šį sprendimą, dar labiau išaugs muziejaus lankytojų skaičius. Stengsimės ir toliau pateisinti alytiškių bei miesto svečių lūkesčius įdomiomis ekspozicijomis ir parodomis,“ – sakė A. Jakunskienė.

Muziejų lankymas Alytuje bus nemokamas (AMS nuotr.)

Šiuo metu Kultūros ministerijoje rengiami sprendimai dėl nemokamo muziejų lankymo pavieniams moksleiviams, kurie turėtų įsigalioti arba nuo šių metų rugsėjo arba 2018 m. sausio mėnesio. Šie nutarimai bus privalomi nacionaliniams ir respublikiniams muziejams, o savivaldybių muziejams jie bus rekomendacinio pobūdžio. Kultūros ministerijos pozicija būtų visiems muziejams pavienius moksleivius priimti nemokamai, tad Alytaus žingsnis atverti muziejus visai visuomenei nemokamai yra itin inovatyvus.

Alytaus kraštotyros muziejaus gido paslaugos, edukacinės programos, patalpų nuoma ir kitos paslaugos, paskaitų skaitymas, parodų rengimas ir kt.), kaip ir anksčiau, taip ir dabar, bus mokamos. Šiemet  Alytaus kraštotyros muziejuje ir jo filialuose apsilankė apie 11 tūkst., o praėjusiais metais – daugiau nei 18 tūkst. lankytojų.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...