Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Narkotikų pėdsakai Alytaus mokyklose – kokia reali situacija?

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Visuomenės sveikatos centras atlikęs tyrimą visose Alytaus mokyklose, išskyrus pradines, rado narkotikų pėdsakų, savo feisbuke skelbia Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Šiandien policija vykdo patikras dėl narkotikų – mokyklų vadovų prašymu viešos patalpos tikrinamos su tarnybiniais šunimis. Tikrinamos tos mokyklos, kurių vadovai išreiškė norą. Asmeniniai mokinių daiktai be leidimo netikrinami. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija – viena mokyklų, kuriose penktadienį vyko patikrinimas. Pasak jos direktoriaus Virginijaus Skroblo, policija narkotikų neaptiko.

Tarybos narys Valerijus Vencius skelbia, kad kreipėsi į savivaldybės vadovus ir Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamentą dėl tokio tyrimo dar 2020 vasario mėnesį.

Kristina Janulevičienė

Ir anksčiau į policiją kreipdavosi kai kurios švietimo įstaigos, prašydamos atlikti patikrinimus, tačiau jie jokių konkrečių rezultatų nedavė, narkotikų nebuvo rasta. Vienintelis atvejis, kuomet profesinio rengimo centre pas mokinius rasta elektroninių cigarečių, tačiau daugiau jokių incidentų nebuvo.

„Aš taip drąsiai kalbėti policijos vardu negalėčiau, nes nei realių faktų nei apčiuopiamų dalykų mes neturim, bet gavom ir mero kreipimąsi ir švietimo įstaigų kreipimąsi dėl atlikto tyrimo, tad kartu su kitomis įstaigomis tikrinsime mokyklas, bet kol kas kalbėti konkrečiais faktais policija negali“, – sako policijos atstovė Kristina Janulevičienė. 

Mokyklose ir toliau ketina apsilankyti policijos pareigūnai su narkotikus surandančiais šunimis, tokie vizitai jau pradėti, tačiau konkrečių rezultatų taip pat nedavė. Mokyklose narkotinių medžiagų ant paviršių tyrimai daromi reguliariai, tačiau primenama, kad cheminių medžiagų pėdsakai gali atsirasti ir nuo vaistų, kuriuos vartoja mokytojai, ar kitas personalas.

Alytaus visuomenės sveikatos biuro specialistai narkotinių medžiagų pėdsakų aptiko beveik visose miesto švietimo įstaigose. Putinų, šv. Benedikto, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijose, Panemunės, „Volungės“, Vidzgirio, Šaltinių, Piliakalnio, Dainavos progimnazijose bei Dzūkijos mokykloje aptikta kokaino pėdsakų.  Šios narkotinės medžiagos pėdsakų aptikta ir Alytaus sporto ir rekreacijos centre, Muzikos mokykloje, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale.

Kokaino, heroino, metamfetamino, amfetamino, ekstazi, metadono, ketamino ir kitų narkotinių medžiagų pėdsakų aptikta Jotvingių gimnazijoje, Alytaus jaunimo centre ir Alytaus profesinio rengimo centre.

Narkotinių medžiagų pėdsakų neaptikta Likiškėlių progimnazijoje, „Drevinuko“ darželyje-mokykloje bei Senamiesčio ir Sakalėlio pradinėse mokyklose.

Narkotinių medžiagų pėdsakai aptikti vykdant paviršių – rankenų, klaviatūrų ir pelių klavišų, poilsio zonų, tualetų, rūbinių, turėklų – tyrimą. Jis atliktas lapkričio 16-18 dienomis.

Narkotinių medžiagų pėdsakus gali palikti ir vienas žmogus daugelyje vietų, sako Alytaus Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. 

Vytuolis Valūnas

„Šitas metodas yra toks, kad gali ateiti vienas žmogus, kuris turėjo kontaktą, prisilietimą prie narkotikų, ir tas vienas žmogus gali sukurti, kad toje įstaigoje yra ten kažkas ypatinga. Tokio pobūdžio tyrimai nerodo jokių apimčių, tik patį faktą, kad lankėsi žmogus, kuris turėjo kontaktą su narkotinėmis medžiagomis. Jis gali apsilankyti ir penkiose šešiose vietose ir jei ten paviršiai bus tiriami, bus nustatyta“, – aiškina Vytuolis Valūnas.

„Reikia vykdyti prevencines priemones, reikia aiškintis, nereikia neigti šitų dalykų ir jais stebėtis, jie yra ir Alytaus mokyklose ir kitur, bet reikia reaguoti adekvačiai ir priiminėti sprendimus, tai ir daroma“, – sako Švietimo skyriaus vedėjas. 

Situacija ne nauja, tyrimas atliktas ir anksčiau, po jo rezultatų pristatymo savivaldybei šįkart, kaip ir paprastai, šaukiami pasitarimai ir darbo grupės. Pasitarimuose atsakingos institucijos pasidalijo darbus, sako V.Valūnas. „Konkrečių vartojimo atvejų policija mokyklose nėra nustačiusi“, – sako jis.

Klausykite plačiau.

Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pabrėžia, aplinkos testavimas parodo ne narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo faktą, o narkotinių ar psichotropinių medžiagų pėdsakų aptikimą patalpose, kuriose testavimas buvo atliktas ir turi parengę rekomendacijas tokiems atvejams.

https://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/ka-is-tiesu-parodo-teigiami-aplinkos-testavimo-mokyklose-rezultatai

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...