Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Naujajame Ukrainos ministrų kabinete – ir Maidano atstovai

Naujajame Ukrainos ministru kabinete – ir Maidano atstovaiFM99Pirmadienį su dabartiniais Ukrainos lyderiais buvo susitikusi Europos Parlamento delegacija, taip pat ir Lietuvos europarlamentarė Laima Andrikienė. FM99 ji pasakojo, kokia situacija Kijeve.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pareiškė šiuo metu nematantis Ukrainoje legitimių partnerių dvišaliam dialogui. Premjeras ironizavo, kad jei vyriausybe laikyti žmones, kurie dėvėdami juodas kaukes ir ginkluoti Kalašnikovo automatais laksto po Kijevą, tai su tokia vyriausybe jiems dirbti būtų sudėtinga. Anot jo, šiandien Ukrainoje nėra su kuo bendrauti. Premjeras pažymėjo, kad tai yra jo asmeninė nuomonė.

Rusijos ekonomikos ministras pirmadienį perspėjo Ukrainą, kad Maskva padidins muitus iš tos šalies įvežamoms prekėms, jeigu Kijevas pasirašys sutartį su Europos Sąjunga. Rusija šiuo metu yra viena iš svarbiausių Ukrainos eksporto rinkų.

Tuo metu Europos Sąjunga pripažįsta laikinai Ukrainos valstybės vadovo pareigas einančio Aukščiausiosios Rados pirmininko Oleksandro Turčynovo legitimumą, pirmadienį nurodė Europos Komisijos atstovas Olivjė Beji. Šią poziciją Europos Komisijos atstovas išsakė atsakydamas į klausimą, ar Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius buvo teisėtai nušalintas.

Dabar ukrainiečiai dirba sudarinėdami naująją vyriausybę. Į vyriausybę pateks ir Maidano atatsovai, tačiau nebus Regionų partijos narių.

Ukraina pareiškė, kad jai skubiai reikės 35 mlrd. JAV dolerių finansinės pagalbos iš užsienio ir paprašė Vakarų donorų per ateinančias dvi savaites surengti tarptautinę konferenciją, kurioje būtų susitarta dėl Kijevo finansinio gelbėjimo plano.

 

Kitos naujienos

Apie ATR finansinę sistemą, Stanislovo Augusto monetarinę politiką, nenuoseklumą ir blaškymąsi, bandant r...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...