Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Nauji konteineriai kai kur pastatyti, bet dar neatidaryti. Nedraskykite jų! FM99 sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Senų ir jau gerokai nudėvėtų konteinerių Alytaus regiono miestuose ir miesteliuose greitai nebeliks. Jie keičiami naujais pusiau požeminiais ir antžeminiais konteineriais.

„Daugiau kaip dešimtmetį naudoti vadinamieji „varpo“ formos konteineriai, skirti stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms, prarado ir savo funkcinę, ir estetinę vertę. Atliekų rūšiavimas daugeliui gyventojų jau tapo ne iššūkiu, o įpročiu, kai atėjus prie konteinerių ramiai ir kruopščiai išrūšiuojamos surinktos atliekos. Tad konteineriai turi būti ir patogūs naudoti, ir patrauklūs savo išore, ir, žinoma, tvarkingi“, – FM99 sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

 

Tiesa, rūšiavimo įpročius tenka nuolat tobulinti ir šiek tiek keisti. Tą daryti teks ir pradėjus eksploatuoti naujus konteinerius, mat jų bus daugiau nei iki šiol. Šalia jau įprastų stiklo, plastiko, popieriaus ir mišrių atliekų konteinerių įrengiami ir atskiri konteineriai maisto atliekoms. Į šiuos konteinerius reikės mesti visus maisto likučius ir virtuvės atliekas: kavos bei arbatos tirščius, vienkartinius popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, vaisių ir daržovių lupenas, kambarinius augalus ir kitas smulkias žaliąsias atliekas.Bet visa tai reikės daryti, kai nauji konteineriai bus pilnai paruošti eksploatacijai ir  pradėti naudoti – apie tai gyventojams tikrai bus pranešta.

Šiuo metu Alytaus mieste yra įrengta apie pusšimtis naujų konteinerių aikštelių. Iš viso jų bus įrengta 134. Kur įmanoma, kur leidžia techninės aplinkybės, įrenginėjami pusiau požeminiai, kitose vietose – antžeminiai konteineriai. Pastarieji yra 60 cm įleidžiami į žemę, jų talpa – 3 kubiniai metrai. Pusiau požeminiai konteineriai į žemę įleidžiami  giliau – 175 cm ir yra 5 kubinių metrų talpos.

Naujos konteinerių aikštelės įrenginėjamos ir Alytaus rajono savivaldybėje. Jų atsiras Simne, Dauguose, Butrimonyse, Vaisodžiuose, Kančėnuose, Luksnėnuose, Norgeliškėse, Pivašiūnuose. Iš viso Alytaus rajone bus įrengta 42 konteinerinės aikštelės.Visos aikštelės įrenginėjamos pagal savivaldybių tarybų patvirtintas schemas, laikantis jų įrengimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, išlaikant atitinkamą atstumą nuo daugiabučių pastatų, vaikų žaidimų aikštelių ir kitų objektų. Tačiau nė viena naujų konteinerių aikštelė dar nėra eksploatuojama. Netgi tose vietose, kur konteineriai jau pastatyti, vyksta tvarkymo darbai  ir nauji konteineriai nėra ištuštinami. Todėl kol kas visiems privalu naudotis senais konteineriais ir nedraskyti naujų, dar užklijuotų konteinerių dangčių, nemesti jokių atliekų į jų vidų.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...