Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Ne žmonės tarnauja politikams, o politikai žmonėms? Chamizmas – nenaujas reiškinys

Lietuvos žurnalistų sąjunga trečiadienį pasmerkė Kauno mero Visvaldo Matijošaičio elgesį su žurnalistais, klausinėjusiais apie jam iš dalies priklausančios „Vičiūnų grupės“ pasitraukimą iš Rusijos ir planus kandidatuoti trečiai kadencijai. Dalyvavęs Kauno Dariaus ir Girėno stadiono statybų apžvalgoje Kauno meras pareiškė, jog norėtų „pagal kažkokius kriterijus“ atrinkti žurnalistus, kuriuos kviestų užduoti klausimus.

Dienos temoje FM99 pokalbis su Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovu Dainiumi Radzevičiumi apie politikų elgesį ir Kauno mero elgesį su žurnalistais. Pasak D.Radzevičiaus, toks elgesys su žurnalistais nėra pirmąkart matomas reiškinys Lietuvoje, tuo labiau pasaulyje.

„Mes jau stebėjome pasaulyje žinomus, ryškius politikus, kaip ponas Trumpas, buvęs JAV prezidentas, ar koks nors ponas Putinas Rusijoje, kurie irgi panašiu stiliumi, būdu bandė rodyti savo autoritetą, paneigdami esminį demokratinėse visuomenėse priimta principa, jog vis dėlto ne žmonės tarnauja politikams, o politikai žmonėms (…) tokiu atveju reikia mandagiai bandyti paaiškinti, o ne siųsti kur nors toliau, toliau ir bandyti vaidinti, kad esi pasaulio caras.“, – apie politikų elgesį su žurnalistais pasakojo Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas. Anot jo, sunku suprasti, kaip politikas pamiršta, kad jis yra nusamdytas žmonių.

Apie šį konkretų V.Matijošaičio elgesio atvejį, D.Radzevičius sakė, kad laiko išmokti kultūringai elgtis su žmonėmis buvo pakankamai, o toks mero elgesys nepriimtinas.

„Šiuo atveju Kauno meras, mano manymu, padarė labai negražų dalyką todėl, kad Kaunas šiais metais yra Europos kultūros sostinė, tai sunku įsivaizduoti, kad būdamas miesto veidu meras taip nekultūringai atsakytų žurnalistams, kurie viso labo paklausė dviejų elementarių klausimų: „Ar planuoja targavoti su Rusija toliau jo verslai? Ir ar planuoja jis toliau būti miesto meru?“ – kalbėjo D.Radzevičius

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis vėliau atsiprašė dėl kritikos sulaukusio elgesio su žurnalistais, klausinėjusiais apie jo šeimos verslą ir planus kandidatuoti trečiai kadencijai, ir pareiškė esąs pavargęs nuo „pigių provokacijų“.

Daugiau ir apie planuojamus įstatymų pakeitimus klausykite FM99 pokalbyje su Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovu Dainiumi Radzevičiumi.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...