Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Nelegalių daržų Jaunimo parke turi nebelikti

Lysvėse ir šiltnamyje auga daržovės, sirpsta avietės, o netrukus vaismedžiai turėtų duoti jau ne pirmą derlių – tokį vaizdą galima išvysti ne kokiame nors kolektyviniame sode, o Alytaus jaunimo parke, netoli Žuvinto gatvėje neseniai pastatyto individualaus namo. Šie daržai nepriklauso namo savininkui, juos čia savavališkai pasodino alytiškiai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyrius atkreipia gyventojų dėmesį, kad auginti daržoves, vaismedžius, uogakrūmius ir pan. parko teritorijoje draudžiama, ir prašo rudenį Jaunimo parko teritorijoje esančius daržus panaikinti. Miesto savivaldybė supranta žmonių norą turėti žemės plotelį daržovėms, tačiau primena, kad visi turime laikytis teisės aktuose nustatytos tvarkos.Panašūs daržai įkurti ir Žirgų gatvėje. Savavališkai naudojamoje valstybinėje žemėje yra suformuoti nauji kitos paskirties žemės sklypai (vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos), jie yra perduoti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Alytaus skyriui nuosavybės teisėms atkurti.Prašome gyventojų atlaisvinti sklypus ir nugriauti čia esančius statinius, nevykdyti veiklos ir sutvarkyti savo teritoriją.Prieš keletą metų gyventojai daržus buvo įsikūrę ir Raudonkalnio gatvėje. Jiems geranoriškai išsikėlus čia buvo įkurtas 100-mečio parkas – jį sodino alytiškių šeimos, kurių šaknys Alytuje siekia per 100 metų.

Alytuje jau daug metų apdovanojami gražiausiai ir išradingiausiai besitvarkančių namų, daugiabučių, įmonių,  įstaigų ir kt. šeimininkai. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet komisija išrinks nugalėtojus, tačiau konkursas plečiasi, ir šiais metais patys gyventojai turi galimybę fotografuoti ir atsiųsti savo aplinkos nuotrauką, dalyvauti konkurse bei laimėti specialųjį prizą.

Tikriausiai dažnai girdime komplimentus, kad mūsų miesto aplinka gražiai tvarkoma, o juk prie jos prisideda kiekvienas iš mūsų. Mes rūpinamės savo namų ar įmonių, įstaigų teritorija – sodiname įvairiaspalves gėles, medelius ar krūmus, prižiūrime, kad nesimėtytų šiukšlės ir t. t. Tai pastebi ne tik miesto gyventojai ar turistai, bet ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Alytaus miesto aplinkos tvarkymo konkursinės apžiūros komisija – ji kasmet važinėja ir ieško sutvarkytų teritorijų. „Tradiciškai norėdama įvertinti ir išrinkti gražiausias, išradingiausiai bei geriausiai tvarkomas miesto teritorijas, Alytaus miesto savivaldybės administracija organizuoja Alytaus miesto aplinkos tvarkymo konkursinę apžiūrą. Pagal didžiausią surinktų balų skaičių nustatomi įmonių, organizacijų, švietimo įstaigų, prekybos centrų, daugiabučių namų savininkų bendrijų, individualių gyvenamųjų namų kategorijų nugalėtojai. Konkursinė apžiūra pradedama nuo birželio mėnesio“, –FM99  teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Laima Mulmienė.

 

Šiuo konkursu siekiama ugdyti gyventojų kūrybiškumą, grožio suvokimą, poreikį išsaugoti švarią ir tvarkingą aplinką, skatinti estetiškumą.Šiemet siūlome Jums dalyvauti papildomame, specialiame konkurse, jame ne komisija, o patys gyventojai galės įvertinti gražiausiai jų akims besitvarkančius aplinkos šeimininkus. Tad jeigu jūsų  įmonės ar įstaigos, kurioje dirbate, daugiabučio namo bendrijos aplinka ar jūsų individualaus namo kiemas išsiskiria gražiai sutvarkytomis erdvėmis, fotografuokite jas ir nuotraukas siųskite mums el. p. komunikacija@alytus.lt. Nugalėtoją apdovanosime specialiu prizu. Nuotraukų laukiame iki rugpjūčio 30 d. Visos atsiųstos nuotraukos rugsėjo pradžioje bus paviešintos Alytaus miesto savivaldybės feisbuko paskyroje ir už jas balsuoti galės visi miestelėnai.

 

 

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?