Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Nemokamai bus surenkamos elektroninės įrangos atliekos

Lapkričio 21–29 dienomis Europos Sąjungoje vyks Atliekų mažinimo savaitės renginiai, kurių metu bus teikiama informacija, kaip keičiant įpročius galima taupyti išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Pagrindinės šių metų Atliekų mažinimo savaitės renginių temos – kalėdinių žaislų gamyba iš atliekų ir keitimosi panaudotais daiktais mugės („blusturgiai“).

Alytaus, Birštono ir Druskininkų savivaldybėse lapkričio 30 d., pirmadienį, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos elektros ir elektroninės įrangos atliekos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos, alyvų atliekos.

Prie Atliekų mažinimo savaitės renginių atsiliepė Lazdijų rajono ugdymo įstaigos. Lazdijų mokykloje -darželyje „Vyturėlis“ bus organizuojama žaislų gamyba iš buitinių atliekų. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija iš atliekų gamins kalėdinius papuošimus ir jais dekoruos gimnaziją bei organizuos „Blusų turgų“. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija gamins žaislus iš buitinių atliekų, bet ir surengs jų parodą. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius rengs akciją „Kalėdinė EKO žvaigždutė“. Šventežerio mokykla organizuos konkursą „Būk atsakingas“ bei taip pat gamins kalėdinius žaisliukus. Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo centras organizuos pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusį „Blusturgį“.

Atlieku surinkimo savaite

Atliekų turėtojui sumokėjus bus surenkamos vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos, automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos, eksploatuoti netinkamos transporto priemonės. Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu atliekas tvarkančiai įmonei gyventojai galės išskirtinėmis sąlygomis perduoti ir kitas atliekas. Jeigu turite pirmiau išvardintų atliekų, prašome iki lapkričio 25 d. registruotis e. paštu atliekos@atc.lt arba telefonu 8 5 206 09 01.

Šiuo metu taip pat vyksta projektas „Mes rūšiuojam“ skirtas įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, prie kurio galima prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas. Informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.

719122925
Išsaugokime gamtą ateities kartoms. Rūšiuokime!

Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e. paštu atliekos@gia.lt arba skambinti telefonu 8 600 900 30.

Elektros ir elektroninėje įrangoje, baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis.

Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...