Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Nepatogus kinas“ sugrįžta į Alytų

Lapkričio 4 – 6 dienomis su šūkiu „Filmai suaugusiems“ į Alytaus miesto teatrą atkeliauja „Nepatogus kinas“. Ką tik pasibaigęs Vilniuje, aštuntąjį kartą vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis į Alytų atveža penkis puikius dokumentinius filmus, kurie žiūrovams parodys istorijas, atspindinčias aktualiausias žmogaus teisių problemas.

„Šūkis „Filmai suaugusiems“ puikiai atspindi mūsų festivalio koncepciją. Būti suaugusiu – visų pirma reiškia nebijoti pažvelgti realybei į akis, prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta aplink tave. Ir visiškai nesvarbu tau trylika ar šešiasdešimt penkeri. Tai asmeninės brandos, o ne metų klausimas“, – teigia festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

 

Nepatogus kinas 2013
Jūratės Ramanauskaitės nuotr.

Pirmą kartą Alytuje festivalis organizuojamas kartu su Alytaus miesto teatru, filmų peržiūros vyks didžiojoje salėje, į kurią tikrai tilps visi norintys. Festivalio atidarymui Alytuje pasirinktas įspūdingas „žalias“ filmas – „Virunga“ , o uždarymui – lietuviškas filmas „Alkofutbolas“, po kurio peržiūros vyks susitikimas su filmo režisieriumi Kęstučiu Gudavičiumi. Filmas „Virunga“ pasakoja apie Virungos nacionalinį parką – vieną unikaliausių pasaulio vietų, kur laisvėje gyvena nykstančių kalnų gorilų populiacija, o jame dirba nedidelė, tačiau pasišventusi parko darbuotojų komanda. Filme bus galima pamatyti kaip susipina aplinkosaugininkų, tarptautinių korporacijų, korumpuotų valdininkų ir vietos sukilėlių interesai.
Festivalį Alytuje uždarys lietuviškas filmas – „Alkofutbolas“ – pasakojantis apie Lietuvos nacionalinę futbolo rinktinę, tačiau ne tą, oficialiąją, o „priklausomų“ – buvusių, ar esamų alkoholikų ir narkomanų. Ši rinktinė dalyvaujanti unikaliame renginyje – Pasaulio benamių futbolo čempionate, kuris vyksta Brazilijoje. Filmo herojams kiekviename žingsnyje tenka apsispręsti, ar išlikti blaivam ir eiti pirmyn, ar pasiduoti ir grįžti į dugną.

Tarptautinis žmogaus teisių kino festivalis “Nepatogus kinas” siekia būti prieinamas visiems. Tačiau tam, kad toks išliktų, labai reikalinga žiūrovų parama. Kino salių nuoma, filmų licencijos ir jų atvežimas į Lietuvą, vertimai, reklama ir kitkas – visa tai kainuoja didžiulius pinigus. Be ženklaus žiūrovų prisidėjimo festivalis ateityje vykti negalės. Todėl festivalio bilietų politika yra paprasta – kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas “Nepatogaus kino” bilietas (mažiausiai bent 1 ct).Įsigyti bilietus ir tuo pačiu paremti festivalį “Nepatogus kinas” galite visose festivalio rodymo vietose valandą prieš pirmąjį seansą.

Režisierius Markus Lenz Vilniuje (Jūratės Ramanauskaitės nuotr.) 2
Jūratės Ramanauskaitės nuotr.

„Nepatogaus kino“ seansai Alytaus miesto teatre (Rotušės a. 2, Alytus):
Lapkričio 04 d. (Antradienis)
18.00 val. Festivalio atidarymas su filmu „Virunga“ (92 min.)
Lapkričio 05 d. (Trečiadienis)
18.00 val. filmas „Laivas“ (88 min.)
20.00 val. filmas „Kraujas“ (60 min.)
Lapkričio 06 d. (Ketvirtadienis)
18.00 val. filmas „Meras“ (80 min.)
20.00 val. Festivalio uždarymas su filmu „Alkofutbolas“ (52 min., filmą pristatys režisierius)

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...