Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Nesuskubus pateikti prašymų, gali pražūti Vaiko pinigai

Prašymus Vaiko pinigams gauti tėvai gali teikti bet kada, tačiau jie grąžinami ne daugiau kaip už 12 mėnesių. Kaip priminė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Piniginės paramos ir būsto skyriaus vadovė Svetlana Kulpina, nuo metų pradžios 30 eurų siekianti išmoka skiriama kiekvienam vaikui iki 18 metų amžiaus, o jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, – ir iki 21-erių, tad dar neparašiusieji prašymų juos gauti turėtų suskubti, nelaukti paskutinių metų dienų.

Metinė Vaiko pinigų išmokų suma vienam vaikui – 360 eurų.

Metinė Vaiko pinigų išmokų suma vienam vaikui – 360 eurų (asociatyvi nuotr.)

„Kuo greičiau reikėtų pateikti prašymus to nepadariusiems, nelaukti kalėdinių švenčių, turint omenyje, kad laukia nemažai nedarbo dienų. Žinoma, įstaigos dirbs ir gruodžio 27, 29 dienomis, bet būtų geriau nedelsti“, – sakė S. Kulpina.

Kaip pabrėžė SADM atstovė, dėl vaiko pinigų, kurie gali būti grąžinami už 12 mėnesių, turėtų nesibaiminti tėvai, susilaukę vaikučių šių metų vasario, kovo, ar vėlesniais mėnesiais. Parašę prašymus Vaiko pinigams gauti, jie galės pinigus susigrąžinti ir vėliau, bet irgi ne daugiau kaip už 12 mėnesių.

„Ministro vardu kreipėmės į savivaldybes, kad būtų kuo plačiau paskleista informacija per žiniasklaidą, seniūnijas tėvams, kurie nesikreipė dėl Vaiko pinigų, kad tai padarytų, neprarastų lėšų, kurios skirtos būtent vaikams. Mūsų didelis noras ir bendras rūpestis, kad kiekvieną Lietuvos vaiką pasiektų Vaiko pinigai“, – pabrėžė SADM atstovė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lapkričio 29 dienos duomenimis, iš viso pateikta 403,5 tūkst. prašymų Vaiko pinigams gauti dėl 507,3 tūkst. vaikų.

Palyginti su lapkričio 21 diena, pateikus prašymus, Vaiko pinigai pasieks 4,2 tūkst. vaikų daugiau.

Iš viso patenkinta 401,1 tūkst. prašymų dėl 504,2 tūkst. vaikų. Iš visų pateiktų prašymų priimta 99,4 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Seimui pritarus nuo sausio Vaiko pinigai sieks 50 eurų, šiemet kiekvienas vaikas galėjo pretenduoti į 30 eurų išmoką. Lietuvos statistikos departamento išankstiniais duomenimis, 0-19 metų amžiaus nuolatinių gyventojų skaičius 2018 metų liepos 1 dieną šalyje buvo 563,4 tūkst. Šių metų sausio-lapkričio mėnesiais gimė 26 523 vaikai.

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...