Klausyti gyvai

13:35 - 15:00

Ši diena muzikos istorijoje

Nesvarbu, koks metų laikas – judėti ir sportuoti tikrai sveika

Visuomenės sveikatos biuras nuo vasario 3 dienos kviečia į rytines ir vakarines mankštas. Apie tai plačiau FM99 Eglė Malinauskienė kalbino Visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią visuomenės sveikatos stiprinimą Daivą Krasauskienę:

 

Visos dabar siūlomos mankštos vyks nuo vasario mėnesio iki pat vasaros. O vasarą organizuojamos mankštos, vyks lauke.  Mankštų siūloma ne viena ir ne dvi.

D.Krasauskienė sako, kad „svarbu fizinė įvairovė. Sportuoti turime visi, nepriklausomai nuo amžiaus“.

Visuomenės sveikatos biuras organizuoja tiek rytines, tiek vakarines mankštas, kiekvieną darbo dieną, išskyrus penktadienius.

Funkcinės treniruotės organizuojamos pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 9 val ryto. Treniruojamasi ant kilimėlių, su svareliais, gumomis. Mankšta trunka apie valandą laiko.

Antradieniais ir ketvirtadieniais organizuojama specifinė mankšta – ant batutų. Ir nors mankšta pakankamai aktyvi, tačiau sportuoti gali įvairaus amžiaus dalyviai.

Vyresnio amžiaus žmonėms – atskiros mankštelės. Jiems skiriamas didesnis dėmesys, kadangi čia jau gali kilti įvairių rizikų, kaip griuvimas ar pusiausvyros mažėjimas. Tad pirmadieniais ir trečiadieniais senjorai 11 val laukiami Alytaus Jaunimo centre.

Dalyviams, kuriems norisi daugiau judesio, antradieniais ir ketvirtadieniais 17:30 val, Sakalėlio pradinėje mokykloje, organizuojamos aerobikos treniruotės.

Visas mankštas veda trenerės, kurios prisitaiko prie sportuojančių tempo.

Pasak pašnekovės, „čia sportuojama, kad būtume sveikesni , gražesni tiek sau, tiek kitiems“. O svarbiausia „ sportuojama dėl savęs“.

Ko svarbiausia nepamiršti keliaujant į treniruotę – tai vandens buteliukas. Jei kalbėsime apie senjorų užsiėmimus, kurių aktyvumas yra didesnis, tai jų prašoma atsinešti savo kilimėlį, bet tik todėl, kad jų dažniausiai pritrūksta.

Kitos naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) patirtis, kuriant ir plėtojant regioninę atliekų tvar...

Kas yra dzūkas, kuo ypatinga Dzūkija, kas lėmė čia įsikūrusių žmonių gyvenimo būdą, f...

Gegužės 20-21 dienomis startuoja Drive-in seansai Alytuje, Alytaus dainų slėnio aikštelėje. 

Pradedant Ulonų – Santaikos gatvės  ketvirtojo etapo rekonstrukcijos darbus, Alytaus miesto savi...