Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Neveiksnių asmenų būklę vertins naujai sudaryta komisija

Sudaryta Alytaus miesto savivaldybės neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisija. Komisiją sudaro: Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė, VšĮ Alytaus poliklinikos Psichikos sveikatos centro gydytoja psichiatrė Rasa Ulinauskienė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Alytaus skyriaus sekretorė Aldona Turauskytė, Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorė Asta Bernatavičienė, VšĮ Alytaus miesto socialinių paslaugų centro vyresnioji socialinė darbuotoja Asta Vyšniauskienė. Komisijos pirmininke skirta Sonata Dumbliauskienė.

Dumbliauskiene
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė ( Vida Grišmanauskienė nuotr.)

Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisija peržiūrės neveiksių tam tikroje srityje asmenų būklę ir spręs dėl tikslingumo kreiptis į teismą dėl teismo sprendimo, kuriuo asmuo pripažintas neveiksiu tam tikroje srityje, peržiūrėjimo priėmimas. Taip pat komisija savo iniciatyva peržiūrės neveiksnaus asmens būklę, jeigu per vienerius metus nuo teismo sprendimo pripažinti asmenį neveiksniu tam tikroje srityje įsiteisėjimo dienos.

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė: „Taip pat numatyta, kad asmeniui nemokama valstybės garantuojama antrinė teisinė pagalba turi būti teikiama ne tik sprendžiant jo pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje klausimą, bet ir peržiūrint tokį teismo sprendimą. Be to, aiškiai įtvirtinta, kad nemokama antrinė teisinė pagalba būtų teikiama ir sprendžiant visus asmenų priverstinio hospitalizavimo ir gydymo klausimus“.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...