Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

Nuo savaitgalio Pociūnų danguje sklandytuvų fiesta

Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas Pociūnuose vyks liepos 29 – rugpjūčio 13 d. Dvi savaites truksiančiose sklandymo varžybose dalyvaus 72 sklandytojai iki 25 metų iš 18 pasaulio valstybių. Lietuvos vardą čempionate gins 6 Lietuvos sklandymo rinktinės nariai: Ignas Bitinaitis, Joris Vainius, Ringaudas Kikalas, Laurynas Šupinys, Jokūbas Motūza ir Martynas Liutkevičius.

Pociūnų aerodromas (Aviacijos pasaulio nuotr.)

Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas ir daugkartinis pasaulinio lygio sklandymo varžybių organizatorius džiaugėsi, jog tarptautinės varžybos Lietuvoje bus surengtos jau 8-ąjį kartą. Paklaustas, kas tai lemia Vytautas sakė: „Pažiūrėkite už lango – turime puikų aerodromą ir infrastruktūrą. Mes galime priimti virš 120 sklandytojų – kas yra limitas pagal tarptautinės sklandymo federacijos (IGC) taisykles. Taip pat turime puikią klubo komandą, kuri moka daryti tokius renginius. 2001-aisias Pociūnuose buvo surengtas pirmasis pasaulio moterų sklandymo čempionatas, o po to beveik kas dveji metai čia vyko Europos arba Pasaulio sklandymo čempionatai. 8 metai – 8-asis renginys“.

Likus savaitei iki čempionato ir vos dienai iki treniruočių (liepos 22 d.) pradžios V. Sabeckis taip apibūdino savo nuotaikas: „Įsivaizduokite lyg ant bėgių stovi didžiulis traukinys, kurį reikia pajudinti. Šios dienos iki čempionato yra pačios sunkiausios, mūsų komanda surėmę pečius daro viską, kad tas traukinys išjudėtų. Kai jis pajudės, tai yra įvyks čempionato atidarymas, bus žymiai lengviau“, – sakė jis.

Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas yra atviras visiems (Aviacijos pasaulio nuotr.)

Darius Liaugaudas, Lietuvos sklandymo rinktinės kapitonas, teigė, jog pagrindinis jo darbas bus paruošti pilotus taip, kad jie mažiau jaustų stresą ir ypač svarbu – radijo ryšiu suteikti informaciją, kurios jie negali žinoti bei matyti būdami sklandytuve. „Tai reiškia – stebėti metereologinę situaciją, palydovines nuotraukas, analizuoti jas ir sekti lietų radaro pagalba“, – paaiškino D. Liaugaudas ir pridūrė: „Sklandymas – tai ne raumenų, o intelektualus sportas – tai lyg šachmatai danguje su kitais skrendančiais ir oro sąlygomis, lietumi. Tu turi išlaviruoti, rasti kelią tarp debesų ir lietaus šuorų“.

Kapitonas jaunimui patarė: „Jūs laimėsite tik tada, kai nenorėsite laimėti, kai neturėsite to degančio begalinio noro nugalėti bet kokia kaina“.

Lietuvos jaunimo sklandymo rinktinės narys I. Bitinaitis paklaustas apie tai, kaip ruošiasi Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatui teigė, jog svarbiausia – daug skraidyti ir dalyvauti Lietuvos čempionatuose. Drauge su kitais rinktinės nariais J. Vainiumi, R. Kikalu, M. Liutkevičiumi ir J. Motūza jis šiuo metu dalyvauja Zenono Brazausko taurės sklandymo varžybose Paluknio aerodrome.

Sklandytojas Algirdas Šimoliūnas (Aviacijos pasaulio nuotr.)

Čempionate laukiami visi

Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas kaip ir kas kartą yra atviras visiems, norintiems dieną ar savaitgalį praleisti didžiausiame ir viename gražiausių mažosios aviacijos aerodromų Lietuvoje, Pociūnuose. Sklandytuvai esant geroms oro sąlygoms kils kiekvieną dieną apie 12 val., o leisis apie 17 val. Vienu metu į dangų bus keliama apie 10 sklandytuvų, o visiems pakilus virš aerodromo danguje bus galima matyti net 72 ratu besisukančius bemotorius sklandytuvus.

Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas yra atviras visiems (Aviacijos pasaulio nuotr.)

Be įspūdingų vaizdų sklandytuvams kylant ir leidžiantis, čempionato organizatoriai žiūrovams yra parengę ir daugiau pramogų. Rugpjūčio 5d. nuo pat ryto žiūrovai bus kviečiame sudalyvauti ekskursijoje ne tik po aerodromą, tačiau ir po netoli jo įsikūrusią sklandytuvų gamyklą LAK bei savomis akimis pamatyti, kaip statomi aukštos kokybės lietuviški sklandytuvai. Mažai kas žino, jog Lietuva yra viena iš 6 pasaulio valstybių, kuriose yra gaminami sklandytuvai (kitos šalys: Vokietija, Pietų Afrikos Respublika, Čekijos Respublika, Slovėnija ir Lenkija).

Be ekskursijos žiūrovų lauks ir aviacinė bei muzikinės programos. Finišavus čempionato dalyviams, aerodrome vyks žmonių skraidinimai, bus galima išbandyti FLY VR skrydžio simuliatorių. Vakare nuo 20 val. žiūrovų lauks muzikinė „Pažaislio muzikos festivalio“ programa. Atlikėja Vilija Matačiūnaitė drauge su Kauno bigbendu atliks daininkės Natalie Cole dainas.

 

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...