Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Nuotolinėse šaudymo iš lanko varžybose varžėsi 9 šalių sportininkai

Kol Lietuvoje ir visame pasaulyje sportinę veiklą smarkiai apribojo ar net visiškai sustabdė karantinas, nemažai užsiėmimų persikėlė į virtualią erdvę arba nuotolines veiklas. Ne išimtis ir šaudymas iš lanko. Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.

Sportininkai galėjo dalyvauti varžybose tik laikantis savo valstybių nustatytų taisyklių ir karantino sąlygų. Dėl to visi dalyviai galėjo šaudyti tik savo namuose ar nuosavoje teritorijoje įrengtoje šaudykloje. Taškų skaičiavimo kontrolės griežtos nebuvo. Viskas palikta pačių lankininkų sąžinei, tačiau šaudymo iš lanko bendruomenė visada pasižymi nuoširdumu, todėl visas turnyras pavyko be priekaištų.

„Dėl to, kad kuo daugiau žmonių galėtų sudalyvauti varžybose, turėjome atskiras grupes, kur lankininkai galėjo šaudyti įprastus, tolimus varžybų atstumus (70/50/30 m, priklausomai nuo lanko tipo) arba sumažintą 3 metrų atstumą, suteikiantį galimybes šaudyti namų erdvėse, kambariuose, soduose ir pan. Rezultatų skaičiavimas vyko gan neįprastai varžyboms – kiekvienas galėjo šaudyti individualiai ir pats sau rašyti taškus. Žinoma, tokiu atveju kyla klausimas dėl rezultatų tikslumo, tačiau nusprendėme palikti skaičiavimą kiekvieno lankininko sąžinei, jei kažkas jaučiasi geriau sukčiaudamas – tai jo pasirinkimas, o įprastose varžybose vis tiek atsiskleis tikrosios galimybės. Mūsų manymu, šių varžybų tikslas nebuvo iškovoti medalį, svarbiau – palaikyti lankininkų aktyvumą, skatinti sportuoti, tobulėti ir, pasibaigus karantinui, grįžti stipresniems. Buvo labai smagu matyti kaip originaliai žmonės įsirengia šaudymo vietas ir susidaro galimybes treniruotis. Manau, kad tokios varžybos, jų viešinimas gali prisidėti ir prie didesnio kitų lankininkų aktyvumo“, – pasakojo viena varžybų organizatorių, „Žaliojo lanko“ klubo trenerė Inga Timinskienė.

 

Timinskienė jau karantino pradžioje prisijungė prie Tarptautinės šaudymo iš lanko federacijos („World Archery“) sukurtos lankininkų grupės. Būtent ten WA kiekviena savaitę skelbdavo neįprastus taikinius ir kviesdavo visus norinčius ir galinčius sudalyvauti nuotolinėse varžybose. Kiek vėliau savo vasaros sezono atidarymo varžybas nuotolinėmis pavertė latviai. Jose dalyvavo ir I. Timinskienė, taip susižavėjusi šia idėja.

„Po varžybų Latvijoje sulaukiau vieno iš mūsų klubo narių – Stasio Svetlausko – skambučio. Jis taip pat manė kad nuotolinės varžybos yra puiki mintis. Tas skambutis ir tapo galutiniu postūmiu kažką daryti. Iš pradžių maniau, kad dalyvių surinksime apie 20, tačiau tas skaičius beveik padvigubėjo – iš viso startavo 35 sportininkai, kai kurie iš jų dalyvavo keliose grupėse, tad visas dalyvių skaičius siekė 44. Sulaukėme nemažai pozityvių atsiliepimų apie varžybas tiek ir Lietuvos lankininkų, tiek iš keleto užsieniečių – dalis jų jau dalyvavo ir mūsų įprastose varžybose, dalis prisijungė pirmą kartą. Buvo netikėta sulaukti dalyvių iš Didžiosios Britanijos, Alžyro, Nyderlandų bei Kanados“, – prisiminė I. Timinskienė.

Būtent dalyviai iš užsienio šalių dominavo šiose nuotolinėse varžybose. Olimpinių lankų grupėje triumfavo britas Danas Thompsonas. Už jo išsirikiavo olandas Denzelis Pleiteris ir estė Triinu Lilienthal. Lietuvis Aidas Jurgaitis (LSK) užėmė penktąją vietą, o Paulina Ramanauskaitė („ASRC-Žaliasis lankas“) – šeštąją.Sumažinto atstumo olimpinių lankų varžybose nugalėjo Arabas Adoul iš Alžyro. Antroji pozicija atiteko I. Timinskienei („Žaliasis lankas“), trečioji – Vladimirui Mosinui (LSK).

Šaudant skriemuliniais lankais, nugalėtojais tapo latvis Sergejs Cuprakovs (įprastas atstumas) ir Ugnius Timinskas („Žaliasis lankas“, sumažintas atstumas).Daugiausiai dalyvių varžėsi paprastų lankų grupėje šaudant iš įprasto atstumo. Čia nugalėjo suomis Timo Viitanenas. Antras buvo Algimantas Vileikis („Žaliasis lankas“), trečias – latvis Pavels Popovs.

Sumažinto atstumo turnyre prizininkų trejetas atrodė taip – V. Mosinas, Andrius Janulaitis („Ugninė Strėlė“) ir Rūta Bučinskaitė.Ilgųjų lankų varžybose dominavo latviai Martins Nespors ir Eduards Lapšins, o trečiąją vietą užėmė Stasys Svetlauskas („Žaliasis lankas“). Sumažinto atstumo grupėje pirmas buvo V. Mosinas.Istorinių lankų grupėje nugalėjo Tomas Pocius („Perkūno strėlė“), antras liko Paulius Pocius („Perkūno strėlė“), trečias – Kanadoje gyvenantis Darius Šalkauskas.„Rezultatai vasaros sezono pradžiai buvo gana įprasti, galbūt kiek aukštesnius mūsų varžyboms rezultatus demonstravo dalyviai iš užsienio, kurių nemažai ir tapo skirtingų grupių nugalėtojais“, – teigė I. Timinskienė. Lietuvos lankininkė prisipažįsta, kad karantinas gali turėti įtakos sportininkų formai atnaujinus varžybų sezoną. Juolab tiems, kurie neturi galimybių ar erdvių šaudyti savarankiškai.

 

„Apie karantino įtaką taiklumui iš šių varžybų sunku spręsti. Tie, kas dalyvavo varžybose, matyt susidarė galimybes treniruotis karantino metu, todėl jų rezultatai gana geri, žinant, kad vasaros sezonas dar tik prasideda. Tačiau yra daug lankininkų kurie neturi galimybės treniruotis ir ypač dalyvauti varžybose, todėl tikėtina, kad jų sportinė forma bus suprastėjusi, rezultatai – taip pat. Atsižvelgiant į Vyriausybės rekomendacijas, manau, kad dauguma lankininkų klubų tikisi savo darbą atnaujinti po gegužės 11 d. Tuomet po truputį grįšime į normalų ritmą ir, jei situacija šalyje nesikeis, tikimės vėl turėti galimybes reguliariai sportuoti bei žinoma organizuoti įprastas varžybas, kurių visi jau stipriai pasiilgo“, – pabrėžė I. Timinskienė.

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...