Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Oficialus nedarbas sausio pradžioje vėl pasiekė rekordines aukštumas ir Alytaus apskrityje perkopė 18,5 procentų

Oficialus nedarbas Lietuvoje sausio pradžioje vėl pasiekė rekordines aukštumas ir perkopė 16 procentų. Užimtumo tarnybos duomenimis, sausio 1-ąją šalyje buvo 277,1 tūkst. darbo neturinčių žmonų – jie  sudarė 16,1 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų.

„Tikrai nėra kalno viršūnė, bet aš likčiau prie ankstesnės nuomonės, kad piką turėtume pasiekti vasarį“

Alytaus apskrityje darbo neturėjo daugiau kaip 15 tūkstančių žmonių. Alytaus mieste be darbo 5 tūkstančiai 500 šimtai, Alytaus rajone du tūkstančiai šeši šimtaiFM99 sakė Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė

Vaida Kamandulienė

Alytaus apskrityje registruotas nedarbas 18,6 proc. punkto. Lazdijuose – 24,6 %, Druskininkuose – 18,9%, Alytaus rajone 18,1%, Alytaus mieste 17,9%.

Sausio pradžioje, palyginti su gruodžio 1 diena, Lietuvoje registruotas nedarbas išaugo 0,6 proc. punkto, o palyginti su 2020 metų sausio pradžia – 7,4 punkto. Užimtumo tarnybos duomenimis, sausio 1-ąją šalyje buvo 277,1 tūkst. darbo neturinčių žmonų.

Statistikos departamento duomenys
            

2020 metų pabaigoje 16 proc. perkopęs oficialus nedarbas dar nėra kalno viršūnė – galima tikėtis, jog pikas bus pasiektas vasarį, sako Užimtumo tarnybos vadovė. Pasak Ingos Balnanosienės, anksčiau manyta, kad teigiamas scenarijus būtų metus baigti nesiekiant 16 proc., tačiau įvertinus metų pabaigoje įvestus griežtus karantino apribojimus dabartinis rodiklis yra „ganėtinai optimistinė situacija“.

„Tikrai nėra kalno viršūnė, bet aš likčiau prie ankstesnės nuomonės, kad piką turėtume pasiekti vasarį“, – sakė I. Balnanosienė. „Bet kokiu atveju, Vyriausybės priemonės – tiek vakcinacija, tiek kitos saugos priemonės – akivaizdu, kad pradeda veikti. Turėtume tikėtis, kad darbo rinka, jeigu ir nemažės taip greitai registruotas nedarbas, taip smarkiai nebeaugs“, – tvirtino ji. Pasak jos, žmonių registracija Užimtumo tarnyboje gruodį mažėjo, bet nedarbą išaugino sumažėję darbo pasiūlymai. „Ir antrasis karantinas, ir griežtesni ribojimai, kas yra normalu su tokiais užsikrėtimų skaičiais, vėl lėmė tai, kad įmonės sustabdė atrankos procesus ir darbuotojų paiešką“, – pabrėžė I. Balnanosienė. Pasak jos, tendencija, kai gruodį auga registruotas nedarbas, yra kone kasmet – įprastai paskutinį metų mėnesį rodiklis šokteli 0,1-0,2 punkto.

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?“. Spauskite skaityti daugiau.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...