Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Opozicija kaltina tarybos žeminimu, vicemeras atkerta, jog tai ne tarybos kompetencija

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ valdyboje dirbs du nepriklausomi valdybos nariai. Nurungę kitus devynis kandidatus konkursą laimėjo Vytautas Junevičius ir Paulius Martinkus. Nepriklausomų valdybų klausimas šiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nebuvo keltas, tačiau opozicija šiuo klausimu pateikė pareiškimą.

Šiandien vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje opozicinės socialdemokratų frakcijos vardu Jurgis Krasnickas pateikė pareiškimą, kuriame teigiama, kad taryba tokios nepriklausomos valdybos kūrimui taryba buvo nepritarusi  Pareiškime teigiama, kad tarybos valia buvo ignoruota. „Manome, kad tokia mero ir administracijos veikla yra netoleruojama, savo veiksmais meras ir administracijos taryba pažemino tarybą. Reikalaujame, kad administracijos direktorius atšauktų neteisėtą  ir žeminantį tarybą,  o meras atsakingai ir nepriekaištingai vykdytų savo pareigą“, – kalbėjo tarybos narys Jurgis Krasnickas.

krasnickas-taryba_n
Pareiškimą skaito Jurgis Krasnickas

Atsakydamas vicemeras Tautvydas Tamulevičius teigė, kad toks tarybos sprendimas nebuvo būtinas, dėl valdybų sudarymo sprendžia administracijos direktorius. „Tai ne tarybos kompetencija skirti valdybos narius, net  ir negalėtų to daryti jei ir norėtų, tai direktoriaus kompetencijos klausimas“. Vicemeras pažymėjo, kad atrankos komisijoje turėjo dirbti ir Jurgis Krasnickas, tačiau vėliau jis to atsisakė.

tautvydas-tamulevicius_n
Tautvydas Tamulevičius

Pretendentai į UAB „Dzūkijos vandenys“ nepriklausomus valdybos narius buvo viešai kviečiami dalyvauti konkurse.
Vytautas Junevičius – UAB „Kėdainių oda“ direktorius, ilgametis stambių bendrovių valdybų narys ir pirmininkas.
Paulius Martinkus – profesionalus valdybų narys, šiuo metu dirba VĮ „Šiaulių regiono keliai“ ir  UAB „Geležinkelių projektavimas“  valdybose, turi finansų ir ekonomikos išsilavinimą, vadovavo Bendrovių valdysenos institutui Baltijos šalyse.
Trečią valdybos narį deleguos Alytaus miesto savivaldybė, valdyboje dirbs  administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Žuromskas.

Už darbą valdyboje, jos nariai gaus 1/5 vadovo darbo užmokesčio. Bendrovės “Dzūkijos vandenys“ interneto svetainėje skelbiama, jog vadovaujančių darbuotojų atlygis antrą šių metų ketvirtį siekė 1794 eurus per mėnesį

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...