Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Orią senatvę Alytaus miesto senjorams užtikrins Senelių namai

Šiandien Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų kaimynystėje duris atvėrė Senelių namai – asociacijos „Pasitinkant senatvę“ globos skyrius. Kol kas šių namų patalpose gyventojų nėra, tačiau jau po kelių dienų – kovo 4 d. – erdviuose senelių namuose apsigyvens 19 senelių. Ateityje  juose galės prisiglausti 56 senoliai, jais rūpinsis 15 šios įstaigos darbuotojų.

„Prisimenu, kaip prieš metus gyventojų priėmimo metu į mane kreipėsi alytiškis, panoręs Alytuje įkurti senelių namus, ir štai mes jau turime rezultatą. Tikiuosi, kad čia žmonės galės gyventi kokybišką gyvenimą ir ras ramų poilsį bei oriai pabaigs savo gyvenimą“, – sveikindamas asociacijos bendruomenę Senelių namų atidarymo proga sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Orią senatvę Alytaus miesto senjorams užtikrins Senelių namai (AMS nuotr.)

Veiklą pradedančiais Senelių namais pasidžiaugė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Už Senelių namų steigimo idėjos palaikymą Alytaus miesto savivaldybei dėkojo asociacijos „Pasitinkant senatvę“ direktorė Daiva Jermalienė, užtikrinusi, kad jos vadovaujamuose Senelių namuose gyvensiantiems senjorams bus teikiamos kokybiškos paslaugos.

Įgyvendinta Senelių namų idėja pasidžiaugė ir už įdėtą triūsą bei pastangas globos skyriaus darbuotojams dėkojo asociacijos „Pasitinkant senatvę“ įkūrėjai – alytiškiai Asta Graužinienė, Rimantas Dabulis ir Merkinėje gyvenantis Albertas Kupinas.

Senelių namų patalpas pašventino Alytaus šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Rytis Baltrušaitis. Jis čia apsistosiantiems senjorams linkėjo, kad jų gyvenimas šiuose namuose būtų orus, o nelaimingais šeimoje besijautę senoliai čia pasijustų laimingi ir mylimi.

Asociacijos „Pasitinkant senatvę“ globos skyriuje globojamiems seneliams paslaugos bus mokamos. Senelių namuose panorusiam gyventi negalią turinčiam senjorui teks mokėti 80 proc. savo pajamų ir 100 proc. tikslinės kompensacijos (slaugos arba priežiūros išmokos). Jei senjoras turės nekilnojamojo turto, jis turės mokėti nekilnojamojo turto mokestį, kuris yra 1 proc. turto vertės, kuri viršija nustatytą turto normatyvą. Tiems senjorams, kurie dėl apgyvendinimo Senelių namuose paslaugų tiesiogiai kreipsis į šią įstaigą,  teks mokėti visą įstaigos numatytą paslaugų kainą –  830  Eur be slaugos ir 890 Eur su slaugos paslaugomis.

Asociacijos „Pasitinkant senatvę“ globos skyrius įsikūręs Daugų g. 7, tel. 8 687 22 896.

Kitos naujienos

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ trečiadienį simbolinės kapsulės ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpu...

Liepos 5 d. Dauguose, Alytaus r., tradiciškai bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Min...

Pirmus kelis karo Ukrainoje mėnesius Alytaus broliškas miestas Kremenčiukas nepatyrė karo smūgių ir...