Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

P. Auštrevičius: „Opozicija Europos Parlamente taip pat tokia, su kuria reikia skaitytis“

FM99 kalbino frakcijos „Atnaujinkime Europą“(Renew Europe) atstovą, EP rezoliucijos dėl Sausio 13-osios rengėją nuo frakcijos Petrą Auštrevičių. Su parlamentaru kalbėjome apie šią Lietuvai svarbią rezoliuciją bei apie EP patvirtintos naujos sudėties Europos komisiją, kitų metų Europos Sąjungos biudžetą.

EP grupės „Atnaujinkime Europą“(Renew Europe) narys Petras Auštrevičius

EP patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją   

Europos Parlamentas trečiadienį patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją, kuriai pirmininkaus Ursula von der Leyen.

EP nariai 461 balsu prieš 157 patvirtino naujos sudėties EK. 89 europarlamentarai per balsavimą susilaikė. Ursulos von der Leyen komanda darbą pradės sekmadienį.

Išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pažadėjo, kad jos ambicingoje darbotvarkėje didžiausias dėmesys bus skiriamas „egzistenciniam klausimui“ – kovai su klimato kaita.

Strasbūre susirinkusiam Europos Parlamentui, kuris turėjo balsuoti dėl naujos sudėties Europos Komisijos, U. von der Leyen sakė dirbsianti dėl „Europos žaliosios sutarties“, kad Bendrija toliau galėtų būti pasaulinė lyderė kovos su klimato kaita klausimu.

Pasak U. von der Leyen, „klimato kaita aktuali visiems mums, turime pareigą veikti ir galią vadovauti“. Ji yra sakiusi, kad per pirmąsias 100 savo darbo dienų pateiks išsamų planą.

Naujos sudėties Komisija darbą turi pradėti sekmadienį. Tą pačią dieną Europos Vadovų Tarybos pirmininko poste Donaldą Tuską pakeis Charles’is Michelis.

Vienu klausimu ji jau padarė didelių žingsnių – lyčių pusiausvyros. Pirmosios EK pirmininkės moters komandoje moterų yra beveik tiek pat, kiek ir vyrų, be to, išrinktoji pirmininkė pažadėjo, kad „kiekvienas komisaras turės lyčių atžvilgiu subalansuotą kabinetą“. „Tai pakeis Komisijos veidą“, – sakė U. von der Leyen.

Europos Parlamentas trečiadienį patvirtino kitų metų Europos Sąjungos biudžetą, užtikrinęs papildomų lėšų kovai su klimato kaita, tyrimams, infrastruktūrai ir jaunimo užimtumui.

Iš viso 2020 metų ES biudžeto įsipareigojimai sudarys 168,7 mlrd. eurų – 1,5 proc. daugiau nei šiemet, o mokėjimai, skirti išleisti tik 2020 metais, sudarys 153,6 mlrd. eurų – 3,4 proc. daugiau nei šiemet.

Derybose dėl biudžeto su ES Taryba europarlamentarai užtikrino papildomus 850 mln. eurų savo iškeltiems prioritetams. Daugiau nei pusė milijardo eurų papildomai skirta kovai su klimato kaita, 302 mln. – tyrimams, 133 mln. eurų – Europos infrastruktūros tinklų priemonei. Dar 50 mln. eurų papildoma suma skirta švietimo programai „Erasmus+“, o 28,3 mln. eurų – jaunimo užimtumo iniciatyvai.

Kitų metų ES biudžetas buvo priimtas 543 balsais prieš 136, dar 23 Europos Parlamento nariams susilaikius. Biudžetą jau anksčiau formaliai patvirtino ES Taryba.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP grupe „Atnaujinkime Europą“(Renew Europe)

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...