Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

P.Auštrevičius: „Darysiu viską, kad Astravo tema pakliūtų į ES darbotvarkę ir gautų pripažinimą”

Europarlamentaras P. Auštrevičius

Šią savaitę Europos Parlamentas susirinko Strabūre į paskutinę 2019 metų plenarinę sesiją. Tradiciškai gruodį įteikiama Sacharovo premija už minties laisvę, šiemet ja pagerbtas Kinijos uigūrų mokslininkas ir žmogaus teisių aktyvistas Ilhamas Tohti. Plačiau apie paskutinės sesijos įvykius bei prabėgusių metų svarbiausius darbus – tiek EP, tiek ir savo asmeniškai, pasakojo Petras Auštrevičius, frakcijos Renew Europe/ Atnaujinkime Europą narys. Klausykite plačiau:

Poklabis su P.Auštrevičiumi apie gruodžio mėnesio EP sesiją bei svarbiausius praėjusių metų darbus
Interview with Jewher ILHAM, daughter of Ilham TOHTI, the 2019 Sakharov Prize laureate

“Didžiausias metų įvykis buvo naujieji Europos Parlamento rinkimai. Mane labai nudžiugino aukštas europiečių aktyvumas šiuose rinkimuose, tame tarpe ir Lietuvoje, atrodo, kad žmonės pradeda suprasti ir vertinti galbūt plačiau ES reikšmę mūsų gyvenime ir apskritai visos Europos stabilumo, taokos ir ekonominio gerbūvio sirtyse.“

“O iš savo darbų aš norėčiau paminėti tuos darbus, kuriuos ir toliau tęsiu, konkrečiai dėl Astravo atominės elektrinės, skatindamas ir Lietuvos valdžią nenurimti ir kelti mūsų teisėtus reikalavimus. Dėl šio dalyko, esu parašęs laiškų ir Europos Sąjungos vadovams, bus renginys jau sausio – vasario mėnesiais dėl Astravo ir dėl situacijos Baltarusijoje, nes viskas eina blogyn šioje srityje – artėja elektrinės atidarymas. Mane labai neramina Lietuvos valdžios nusiraminimas. … Ir man tas nusiraminimas rodo, kad jie pralošė žaidimą,” – kalbėjo Petras Auštrevičius. “Aš darysiu viską, kad ši tema vis dėl to pakliūtų į ES darbotvarkę gautų pripažinimą ir mes gautume tą solidarumą, kurio mums reikia, kovojant su tuo monstru,” – tvirino europarlamentaras.

“Linkiu to jaukumo ir gerų lūkesčių, pabūti su artimiausia aplinka, pasišnekėti, atsipūsti, nes darbai greitai vėl įsibėgės sausio mėnesio pradžioje. Dar daug ką reikia nuveikti ir mums privačiai, ir kartu, kaip valstybės piliečiams ir kaip europiečiams, todėl nenustokime svajoti apie gerus dalykus ir tas svajones paverskime darbais jau kitais metais,” – linkėjo Petras Auštrevičius.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos Parlamento frakcija Renew Europe / Atnaujinkime Europą

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...