Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

P. Auštrevičius: EP ketina antradienį pripažinti Ukrainos kandidatės į ES statusą ir ragina kitas institucijas

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

“Reikia pripažinti, pirmiausia, kad saugumo situacija Europoje keičiasi. Keičiasi labai negerai, viskas krypsta blogiausio scenarijaus linkme. Ukrainoje, sakyčiau, valstybinis perversmas Baltarusijoje ir pastovus Rusijos grasinimas ne vien tiktai konvenciniais įprastiniais ginklais”, – sako europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Nei mažesnė, nei didesnė valstybė neįveiks NATO“, – įsitikinęs „Atnaujinkime Europą“ frakcijos atstovas. 

Petras AUŠTREVIČIUS

Šiandien, antradienį, Europos Parlamente sušaukta neeilinė sesija dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą, tam ruošiama rezoliucija – derybos dėl jos vakar tęsėsi 4,5 valandos. 

„Jeigu tas tekstas, kuriam mes pritarėme, bus pateiktas sesijoje, aš tikrai didžiuosiuosi Europos Parlamentu,“ – sako P.Auštrevičius.

Ukrainos prezidentas kreipėsi į Europos Sąjungą prašydamas narystės ES, tačiau yra įvairių nuomonių. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis yra sakė, kad 27 Europos Sąjungos narės nesutaria dėl bloko plėtros.

Tačiau galima suprasti ir Ukrainą, sako europarlamentaras. Derėsimės vėliau, bet reikia suteikti statusą, sako jis.

„Jie ieško bet kokios išeities, nes karas vyksta jų žemėje. Visiškai teisingai ir aš gerai suprantu ukrainiečius, kurie nori ir politinio pritarimo, ir pripažinimo, kad jie yra Europos Europos dalis, juk karas vyksta prieš Europą ir europiečius.“ – teigia P.Auštrevičius.

Klausykite visą pokalbį. „Aš galiu jums išduoti mažą paslaptį, kad taip šitoje vietoje labai daug padarėme, žengėme žingsnį į priekį pripažinome tą statusą.“

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas