Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

P.Auštrevičius: ES parama Ukrainai jau siekia 15 mlrd. eurų

„EP iš pirmų lūpų“ – Europos aktualijos FM99 pokalbyje su Europos Parlamento frakcijos „Atnaujinkime Europą“ nariu Petru Auštrevičiumi.

Rusijos karas prieš Ukrainą visai Europai parodė, kas yra tikrasis agresorius, tačiau Europos atsakas nėra toks, kokio reikėtų, sako europarlamentaras Petras Auštrevičius, EP . 

„Vakaruose yra daug pamokslautojų, politikų, kurie moko, kurie aiškina apie vertybes, apie demokratiją ir panašiai. Šiuo atveju mes turime klasikinį atvejį, kada mažesnė demokratija ginasi prieš agresorių. Čia reikia greitų sprendimų, kad padėtume šiai valstybei atsilaikyti prieš užpuolimą. Jei gatvėje chuliganas užpultų praeivį, mes stovėtume ir sakytume ‚‚Tai gal neskubėkime, neatskirkime, gal pagalvokime?”, – piktinosi P.Auštrevičius. Teigdamas, kad vis dar per daug daugiažodžiavimo ir lėtumo reaguojant į Ukrainos poreikius.

Europoje nesvarstoma ir pagalba Ukrainai lendlizo būdu.

„Manoma, kad Europa priiminės vienadienius sprendimus, tačiau ta parama yra didinama praktiškai kiekvieną savaitę. Tarp kitko ES parama Ukrainai jau sudaro 15 mlrd. eurų, jei neskaičiuosime savarankiškos valstybių narių paramos, pridėjus ir ją, parama siektų daugiau nei 25 mlrd. eurų”, – pasakojo P.Auštrevičius. EP nuolat diskutuojama apie paramą, nes niekas negali žinoti, ar Ukraina yra paskutinė valstybė, kuriai tenka toks didelis iššūkis.

Anot P.Auštrevičiaus, Suomijos ir Švedijos noras įsilieti į NATO nebus sustabdytas Turkijos. Turkija tiesiog nori gauti sau daugiau naudos.

‚‚[Turkijoje yra] politinio turgaus tradicija, jie mėgsta pasiderėti, turkiškame turguje visada reikia derėtis, nes pirmoji kaina tikrai neatitinka nei realybės, nei galutinės kainos. Tačiau Baltijos regiono situacija keičiasi į labai gerą pusę, nes [Suomija ir Švedija] atsibudo iš savo letargo ir neutralitetas, kaip konceptas, miršta”, – apie NATO plėtrą kalbėjo EP narys.

Daugiau apie politines aktualijas pasaulyje ir Europoje klausykite FM99 pokalbyje su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija „Atnaujinkime Europą“/Renew Europe

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...