Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

P.Auštrevičius: „Jonas Ohman su savo komanda daro fantastišką darbą“

Organizacijai „Blue/Yellow“ įteiktas Europos Parlamento Europos piliečio apdovanojimas, kurį Lietuvoje ji pelnė už paramą kariaujančiai Ukrainai.  Vilniuje įsikūrusi organizacija „Blue/Yellow“ nuo 2014-ųjų remia Ukrainos ginkluotą pasipriešinimą – šalies karius ir savanorius. Už surinktus pinigus perkami šalmai, neperšaunamos liemenės, vaistai, apranga ir kitos priemonės. Organizaciją įkūrė ir jai vadovauja Švedijoje gimęs režisierius Jonas Ohmanas, o Europos piliečio apdovanojimui jį pasiūlė europarlamentaras Petras Auštrevičius.

EP biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė, europarlamentaras Petras Auštrevičius ir Jonas Ohman

„Tai buvo mūsų komandos sąmoningas pasirinkimas, kuomet mes išgirdome, kad ieškomi kandidatai valstybėse narėse Europos piliečio prizui gauti, vienintelis kandidatas buvo Jonas Ohmanas ir „Mėlyna/geltona“ arba „Blue/Yellow“, kuris jau 8 metus, diena dienon padeda, renka paramą Ukrainai“, – pasakoja frakcijos Atnaujinkime Europą/Renew Europe narys.

„Jonas su savo komanda daro fantastišką darbą padėdamas ir, tiesą sakant, jis yra garbinamas, Ukrainoje,“ – sako P.Auštrevičius.

Europos Parlamento palaikymas Ukrainai taip pat labai stiprus, tačiau vidinių grėsmių yra ir šioje institucijoje. 

„Šią savaitę mes išgirdome apie naują naują faktą. Amerikiečiai pagaliau iškapstė kad Rusija panaudojo per pastarąjį 10 milijardų dolerių, kad įtakotų politines jėgas, politikus, socialines, tam tikras grupes Europoje,“ – pasakoja europarlamentaras.

Šią savaitę Europos Parlamentas balsavo už papildomą 5 milijardų eurų finansinę paramą Ukrainai.

„Kai kurie nebalsavo, kai kurie balsavo prieš ir tie sąrašai yra visiems aiškūs – tai ir Graikijos komunistai, ir Prancūzijos dešinieji Le Pen atstovai, ir panašūs.“ – vardija P.Auštrevičius.

Daugiau – klausykite pokalbį su europarlamentaru.

Europos piliečio apdovanojimas nuo 2008 metų skiriamas už nuopelnus siekiant geresnio ES šalių ir gyventojų tarpusavio supratimo, plėtojant glaudesnį jų bendradarbiavimą ir skleidžiant pagrindines ES vertybes: žmogaus orumą, lygybę, solidarumą, teisingumą, pilietines teises ir laisves. Apdovanojimas teikiamas ne Europos Sąjungos, o kiekvienos šalies narės mastu. Šiemet iš viso apdovanota 30 organizacijų iš 24 Bendrijos narių.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija „Atnaujinkime Europą“/Renew Europe

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...