Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

P.Auštrevičius: Kol kas mus išbando tik migrantais, o kas jei ims pildytis kiti Lukašenkos pažadai?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Abiejų kartu – NATO ir Europos Komisijos vadovų – vizitas Vilniuje tikrai labai reikšmingas, teigia europarlamentaras Petras Auštrevičius (Renew Europe/Atnaujinkime Europą). 

„Tai parodo, kad mes ne vieni, kad atvyko abu kartu rodo, kad ir ES ir NATO bendradarbiauja šiai klausimais”, – sako P.Auštrevičius.

Tačiau anot jo, nors Lietuvos padaryta daug, tačiau ne viskas pastebėta, nes ir Europos Parlamente dažnai minima, kad problema pasienyje prasidėjo lapkričio mėnesį, tačiau Lietuvos pasienyje ji prasidėjo gerokai anksčiau, dar vasaros pradžioje. 

Europarlamentaras Petras Auštrevičius

„Tai matom kiek užtrunka, kol kamuolys atrieda iki finišo linijos ir imama ieškoti sprendimų, ir jie įgyvendinami, tai tą reikia pripažinti kaip pamoką, matyt mums reikėjo būti dar aštresniais ir aktyvesniais“, – svarsto europarlamentaras. 

Sankcijų paketas ir ekonominės sankcijos paskelbtos, tačiau Baltarusijos eksportas į vakarus auga, o ne mažėja. „Reiškia, kad vystydami ekonominius santykius šiuo metu mes galimai finansuojam ir diktatoriaus  aktyvesnius veiksmus”, – apgailestauja P.Auštrevičius. Anot jo, penktasis sankcijų paketas jau praeitis, reikia galvoti apie tolimesnius veiksmus.

Politinės moralės reikalus, ar galima remti žodžiais Baltarusijos demokratus ir už nugaros vystyti ekonominius santykius, sako europarlamentaras. Jis piktinasi, dar pastarosiomis dienomis gavęs kvietimą į seminarą, kaip vystyti Vokietijos – Baltarusijos ekonominius santykius.

Turime matyti kaip brandi pilietinė visuomenė ir priimti sprendimus, mano europarlamentaras.

„Kol kas mus išbando tik migrantais, o kas jei ims pildytis kiti Lukašenkos pažadai užtvindyti narkotikais ar dar kažkuo, ką gali padaryti politinis psichopatas, niekas nežino, ir mums reikia apsispręsti, ar mums svarbiau milijonai tonų kalio trąšų, ar svarbiau padėti rasti Klaipėdos uostui alternatyvas ir vystyti kitus ryšius”, – sako P.Auštrevičius. Iki šiol apie 11 milijonų tonų per metus iš Baltarusijos traukiniais pasiekia Klaipėdos uosto terminalą. 

Plačiau apie sankcijas bei naujausius Lukašenkos pareiškimus apie Ukrainą ir Baltarusijos dalyvavimą konflikte klausykite pokalbį su Renew/Atnaujinkime Europą frakcijos nariu Petru Auštrevičiumi.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...